Domů » Ludgeřovická 15

Ludgeřovická 15

LUDGEŘOVICE Letošní ročník byl tak troch výjimečný, protože ho od začátku provázeli menší zmatky s termínem. Jelikož letošní rok je přestupný, tak jsme museli náš stálý termín, který je první sobota v březnu posunout o týden dopředu. Důvod byl ten, že bychom se kryli se závodem v Kobeřicích a tak se běželo 29. února.

Chvíle před startem

Na konec se ukázalo, že to bylo šťastné rozhodnutí . Po páteční sněhové přeháňce jsme se troch obávali, aby počasí na tuto dobu nebylo typicky zimní. Nestalo se, polojasno a 4°C dávalo tušit, že se závod povede. Účast předčila naše očekávání a závodu se zúčastnil rekordní počet 221 závodníků ve všech disciplínách a věkových kategoriích. V hlavním závodě na 15 km mezi muži dominoval Italský hřebec Roberto Domiccoli a časem 54:20 suverénně zvítězil, před druhým Markem Radomským a třetím Jakubem Weimannem.

Mezi ženami dominovala Česká reprezentantka a loňská vítězky Petra Pastorová časem 1:00:47. Druhé místo obsadila Ludgeřovická rodačka Jana Coufalová a celkově třetí mezi ženami byla Zuzana Jurajdová. Nejlepšími z našeho běžeckého klubu, byl mezi muži Radek Artim a mezi ženami Lucie Krupová. Dále se každý rok jako vedlejší závod koná Nordic Walking ve kterém zvítězila členka Běžeckého klubu Ludgeřovice Gabriela Prchalová.

Kondiční běh na 3 km vyhrála mezi ženami také naše Markéta Kašná, která zúročila svoji běžeckou formu a jako vítězka letošního ročníku Innogy winter run nedala svým soupeřkám sebemenší naději. Na své si přišli i ti nejmenší sportovci, kteří byly za své úsilí ocenění sobíkém KILPI a sladkou odměnou v cíli. Po závodě si mohli všichni závodníci pochutnat na výtečné klobáse, koláči a nealkoholickém nápoji, který jim dodal potřebou ztracenou energii. O vyhlášení výsledku se postaral starosta Obce Daniel Havlík a předal těm nejlepším zasloužené poháry a ceny od našich partnerů. Následovala tombola, která je díky našim sponzorům velice bohatá a i ti co nebyli na stupních vítězů, si z Ludgeřovic odvezli nějaký ten drobný dárek.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se organizačně postarali o velice dobře zorganizovaný závod. Tito lidé to dělají pouze za občerstvení a dobrý pocit. Nemohu také zapomenout na ty bez kterých by se náš závod nemohl konat a to jsou naši partneři a sponzoři : Obec Ludgeřovice, Hello Bank, KILPI, ČUS Sportuj s námi, Pekařství Velička, JR Cyklosport, Elektro Paskuda, stavební firma Milan Vjačka, stavby Škrobánek, Motobar 46,Segafredo, JR Cyklosport, OZO Ostrava, Pivovar Rohan, květinářství Miluše Václavíková, stavebniny Janík, prodejna Tony, Mario Thomas, Subland Darkovice, HORNBACH-Karel Tomeček, manželé Laňkovi, Ševčíkovi, Jurčkovi, Pavla Hudeczková, Alena Sobková, Šárka Smolková a Pavel Hudeczek.