— Přidej se na pravidelné výběhy po okolí —

Chceš začít běhat? Nebaví tě běhat pořád o samotě? Pojď se přidat k nám na pravidelné výběhy po Ludgeřovicích. Start je každou středu v 17:30 hod. od hřiště TJ Ludgeřovice. A ano, běží se za každého počasí – horko, zima, slunce, déšť, vítr,…

Zpravidla se scházíme v počtu cca 30 lidí a jsme rozděleni na tři skupinky podle výkonnosti. V té nejpomalejší běží i děti od 6 let. Tempo je tedy pomalé (cca 6:30 – 7 min/km), ale i tak je potřeba zvládnout uběhnout třeba 3 km.

A co když nedáš ani 3 km? Můžeš se i tak určitě zastavit a zkusit to s námi. Neporadíme Ti jak uběhnout desítku pod třicet a maraton pod tři, ale každý z nás (ne)jednou začínal. Třeba dovedeme poradit jak na to. Jedno je však jisté. Jít běhat 1x týdně nestačí. Je potřeba vyrazit alespoň 2-3x a tělo si postupně zvykne.

Když běhání pomáhá

Nemůžeš běhat s námi? Pojď nám alespoň pomoc proměnit uběhnuté kilometry v peníze. Společně pomůžeme těm, kteří už běhat nemůžou. Adoptuj si uběhnuté kilometry a přispěj na transparentní účet. Veškeré příspěvky půjdou na Chartitu Hlučín resp. na Dům s pečovatelskou službou v Ludgeřovicích.

Fotogalerie:

Prohlédni si celou galerii na Zonerama


Jak probíhá společný výběh?

Je potřeba se někde hlásit

Není. Stačí dorazit ve středu ke hřišti TJ Ludgeřovice. Vybíháme v 17:30 hod. Parkování není problém přímo v místě startu.

Nejsem z Ludgeřovic. Nevadí?

Nevadí. Ani v Běžeckém klubu nejsme všichni z Ludgeřovic. Kromě místních u nás běhají i ti, kteří bydlí v Opavě, Ostravě, Hlučíně, Dolním Benešově, Klimkovicích, Orlové, …

Opravdu se běží každou středu?

Ano. Zejména při začátcích je důležitá pravidelnost. Neřeš jestli je tma, jestli prší, jestli fouká nebo moc svítí. Prostě jdeme. Doporučuji sledovat sociální sítě klubu pro případně aktuální informace – Facebook BK Ludgeřovice nebo Instagram. Jak to probíhalo dříve uvidíš pod hashtagem #BehyLudgery Případně se ozvi na email david.bibrlik@bkludgerovice.cz nebo na 602 581 189.

#BehyLudgery č.46

Kolik poběžíme? Mám strach, že to nedám.

Nezkusíš, nevíš. Pokud poběžíš poprvé, můžou být i dva kilometry hodně. Délku i vzdálenost přizpůsobíme a poběžíme případně v různě rychlých skupinkách. Vůbec není problém přejít do chůze a proložit tak běh.

Zázemí a co vzít s sebou?

Hlavně v zimě běháme po tmě. Ideální je mít reflexní prvky a třeba i čelovku. Poběžíme ve skupině, takže půjdeme vidět. Jídlo a pití asi netřeba. Hlavně v letních měsících bude velmi lákavá hospůdka na hřišti, kde dočerpáme tekutiny. Nějaká kačka se tedy vždy hodí 🙂

Zázemí v podobě sprch či šaten nemáme (zatím). Ideálně si nechat věci na převlečení v autě.

Jak sdílet radost z pohybu?

Budeme rádi, když info o těchto bězích rozšíříš i mezi své známé. Na sociálních sítích můžeš sdílet hashtag #BehyLudgery Najdeš nás na také jako klub v aplikaci Strava