Přidej se k nám do Běžeckého klubu Ludgeřovice

— Co obnáší členství v klubu a jak se stát členem —

Naší činností se snažíme naplnit klubové motto: „Od útlého mládí po aktivní stáříNení vůbec důležité jak daleko či jak rychle běháš, důležitá je chuť se aktivně pohnout kupředu. Klub stojí na 4 pilířích, kterými se snažíme naplnit naše poslání.

V průběhu roku organizujeme běžecké závody, aktivně se snažíme přivést k pohybu i ostatní prostřednictvím akce #BehyLudgery, pořádáme akce mimo sportovní přesah se zaměřením na charitu či ekologii a zpravidla 2x do roka vyrážíme za hranice ČR za běžeckým závodem. To je také ideální příležitost poznat svět nejen z běžeckého pohledu.

Jak se stát členem?

Sdílíš naše hodnoty? Přidej se k nám. Není vůbec důležité kolik ti je let či jak moc běháš. V klubu máme lidi ve věku 7-61 let s výkonností 5-100 a více kilometrů na jeden běh. Kam zapadneš ty je jen a jen na tobě. Nemusíš bydlet ani pocházet z Ludgeřovic. Spoustu akcí však máme vázanou na naši domovskou obec, kterou se snažíme propagovat naší činností. Zvaž, jestli ti tohle nebude vadit.

Členem se staneš po vyplnění přihlášky, která bude schválena výkonným výborem klubu a po uhrazení ročního členského příspěvku. Přihláška je online a po jejím vyplnění ti dorazí do emailu pokyny k úhradě poplatku.

Členský příspěvek je stanoven na 300 Kč/rok. V ceně máš zdarma startovné na námi pořádané závody + další podporu klubu v rámci roku. Ta zpravidla zahrnuje uhrazené startovné na vybrané závody.

Povinnosti člena klubu

Nejdůležitější je sdílet naše výše uvedené hodnoty. Z důvodu zviditelnění našeho klubu chceme, aby členové běhali na závodech v klubovém dresu. Cena dresu je 750 Kč – člen hradí 500 Kč (dětský dres vyjde na 450 Kč – člen hradí 200 Kč). K této jednorázové částce je potom nutné připočíst roční členský příspěvek ve výši 300 Kč, děti do 18 let hradí 100 Kč.

Není povinnost se účastnit závodů či našich akcí. Podporujeme však ty, kteří se akcí účastní a kteří se zapojují do činnosti klubu. V roce 2023 bylo např. mezi členy rozděleno přes 50 000 Kč. Zájem máme o aktivní lidi a rádi využijeme i tvé nesportovní zkušenosti, které pomůžou rozvoji klubu.

Jak klub funguje?

V současné době má klub 52 členů. Chod klubu zajišťuje jeho výkonný výbor v čele s předsedou klubu. Předseda klubu je Martin Popek a členové výkonného výboru David Bíbrlík a Valdemar Schubert. Na širším řízení klubu se podílí a roli controllingu plní kontrolní výbor ve složení: Lubomír Bardaševský, Pavel Hudeczek a Radek Artim.

Zpravidla 1-2x za rok se koná členská schůze za účasti všech členů a 1x za 4 roky se koná v souladu se stanovami klubu volební schůze. V kontaktu jsme však častěji – středeční společné výběhy #BehyLudgery končí většinou v „klubovně“ kterou je hospoda na hřišti TJ Ludgeřovice. Tam probíráme blížící se akce a závody a tam je možné provést „interpelace“ na vedení klubu 🙂

Dobrovolník

Pokud se nechceš vázat, ale je ti naše činnost blízká, je možno se u nás registrovat jako dobrovolník. Bez těchto lidí se neobejde žádný náš závod nebo akce. Není nutné být aktivní sportovec a nezáleží na věku ani na pohlaví. Pomoci může opravdu každý.