Domů » Zimní běh Hlučín

Zimní běh Hlučín

Hlučín – Nedělní větrné počasí se sněhem, blátem, místy i ledem na trati neodradilo 69 běžců a běžkyň postavit se na start oblíbeného Zimního běhu v Hlučíně, resp. Jasénkách a Bobrovnickém lese.

Výživná kopcovitá trať s převýšením 250 m a dlouhá 10,5 km tak dala všem zabrat, a o to pak byla větší radost, když všichni probíhali cílem. Krosová trať vede z Jasének přes Vinnou horu, okolo řeky Opavy do Bobrovnického lesa a nakonec sešup po asfaltové cyklostezce zpět do Jasének.

Závod to byl výživný, místy i nebezpečný, protože vítr byl tak silný, že i stromy padaly v lese, ale to už bylo odstartováno a my o tom neměli ani tušení. Vyběhli jsme napříč blátu a větru a zdolávali první kopec, naši Vinnou horu, kde fouká prostě pořád. Přede mnou byla Kristýna, tak jsem se za ní držela a na Vinné hoře při jejím seběhu, kde se ještě držel led a sníh jsem ji předběhla. Jo, to je výhoda, když znáš trať oproti soupeřům a víš, kam šlápnout. Pak už jsem si pozici první ženy hlídala a udržela až do konce. Snad nejtěžší úsek v Kravím dole hodně běžců šlo, ale já si řekla, že nepolevím a vyběhla ho a pak i následující Koňskou stezku, kde místy byly ještě zbytky sněhu a taky bylo patrné, že se tudy nedávno procházeli koníci.

Jakmile jsem toto zdolala, tak jsem si mohla oddechnout, nejhorší bylo za mnou a teď už jen hezky po asfaltu do cíle. Naštěstí cesta byla relativně suchá, takž se to dalo z kopce krásně pustit a dohnat tak časovou ztrátu z výběhu kopců. Nakonec pro mě zlepšení času o minutu a půl z loňského roku, takže paráda na tyhle podmínky.

Našemu oddílu BK Ludgeřovice, který měl dneska hojnou účast, se hodně dařilo a ukořistili jsme 4 bedny, z toho tři zlaté (Markét, Gabka a Luboš ve své nové kategorii) a jednu stříbrnou (Patrik). Náš nejrychlejší běžec, nová posila Filip Burda, doběhl dokonce jako absolutně čtvrtý muž a brambora na něj bohužel zbyla i v kategorii. Dále nás hezky reprezentovali předseda Martin, Ali, David, Valda a Tomáš.

V cíli bylo pro všechny připraveno bohaté občerstvení jako chleba se škvarkovou pomazánkou anebo vánočka. Nechyběl ani čaj a něco ostřejšího na zahřátí. Vítězové si odnesli pěkné ceny a absolutní žena a muž získali navíc startovné na závod Hradčanské Vlnky. Na závěr proběhla také tombola a pozvání na další závody. Všem organizátorům patří velký dík.