Domů » Půlka v Budějicích

Půlka v Budějicích

České Budějovice – Je pátek 4.6. a po směně vyrážíme do České Budějovice, jedeme mimo šutrštásse a kocháme se okolní přírodou. Tu podjíždíme až u Humpolce. Po ubytování následovalo vyzvednutí startovních čísel a návrat na pokoj – převléct a pohodový výběh v čase zítřejšího závodu , nejen přes místní Stromovku – zajímavé, že je v Praze i Ostravě – kol kaluže zvané Bagr zpátky na hotel.

Sobota proběhla v duchu návštěvy historického středu města a blízkého okolí. Blížila se 18 hodina a tím i čas společného srazu a focení všech běgačí z Ludgerštatu našli jsme se na náměstí Přemysla Otakara II.  Alča + Peťa + Pavla + Radek a má maličkost – foto, jak jinak dvorní fotograf Jiřík.

S blížícím se startem se blížilo černo ze Šumavy i s hřměním a vše nasvědčovalo parádní startovní koupeli. Ani početná grupa zvaná „TamTam Batukada“ nedokázala bouři zahnat mlácením do bubnů, ale pokus to byl dobrý a zvučný a nakonec průtrž ochladila všechny přítomné ¼ hodinovou sprchou.

Start kvůli průtži mračen neposunuli, takže se začalo nalévat do připravených boxů dle startovních časů spousty stejně smýšlejících bláznů ,krom vody na zemi a napité ve startovním koberci. Pak již klasický výstřel a tím okolí přestává existovat – jdem na to. Přestalo pršet – super stačí, že boty již mají vodní 1/2kg handikep , po cca 1,5km musím zavázat pravou botu ( kuwa kdo to vázal). Na 5km cinkl první rekord no to by šlo dobrý, na cca8 km jsem kóknul na digi a říkám si kuwa to by šlo dáme i PR na 10km no cinkl, supe na 16km začínám tuhnout a dobíhá mě Alča to mě zvetilo a držel jsem se těch jejich žlutých lýtek zpovzdálí. No a nadešla obávaná chvíle otočka na 18km a peristaltika střev zafungovala – držím snad všechno a ať mi nikdo nevykládá, že to chlapi neumí – držím tempo -co to povoluje svěrač ,ten držím taky hledám křoviny nebo dveře do hospody – NIC. Spásu spatří mé oči v prostisměru – jsou tam dvě TOI ky úplně osamělé – vrhnu se na jednu z nich -ty vole to je úleva. Odtamtud lehčí o 1,5litru jsem vypálil směr cíl na 20km jsem kouknul na digi a říkám si teď už to nepustíš a položíš i ten třetí toho dne rekord dal jsem to !!! pro ty jež hledali rozdíl budiž toto vysvětlením a i čas 1:52:06 byl pokořením stávajícího výkonu a 1:49:47 byl ten čistý reálný .Spokojenost nade vše  a jako bonus mi v Garminech naskočilo uběhnutých 15km  no bombááááá.