Kobeřická dvacítka

08.03.2020

KOBEŘICE - Druhou březnovou neděli od brzkých ranních hodin se spousta běžců začala sjíždět do Kobeřic na Prajzské, kde se konal již 39. ročník Kobeřické dvacítky. Součástí závodu je také běh na 10 km, běh na 6 km a závody pro děti v okolí místního hřiště. Letos panovalo příjemné jarní počasí, teplota kolem 5°C. Závod, jenž vyniká svým kopcovitým profilem trati a potrápí nejednoho dobře připraveného běžce, letos přivítal na start 149 závodníků. Za náš oddíl to byli Radek Artim, Valda Schubert, David Bíbrlík, Luboš Bardaševský a Ali Sobková na 20 km trati. Na 10 km trati Adam Galdia, Martin Popek, Pavel Hudeczek a Petra Kuchařová. Jedinou zástupkyní našeho oddílu na 6 km trati byla Markéta Kašná. Měli jsme zastoupení i v kategorii dětí, a to Natálku Ester Kašnou.

Po zaznění startovního výstřelu se vydal dav 149 závodníků na trať. Po nich přišly na řadu děti, kde jsme měli své zastoupení a hned z toho byly dvě medailová umístění, kdy Naty nejprve skončila třetí ve sprintu na 50 m a poté opět na třetím místě na trati 650 m. Běžci hlavních závodů se vydali z Kobeřic do kopce směrem na Albertovec. Nejdříve odbočili do cíle závodníci 6-ti kilometrové trati. Zde v ženách suverénně zvítězila naše závodnice Markéta Kašná. Desetikilometrovou trať, jejíž účastníci odbočovali ve Štěpánkovicích směrem do Kobeřic, nejlépe zvládl z našich mužů Adam Galdia, který doběhl na 5. místě, následovala ho Peťka Kuchařová, která skončila čtvrtá v ženách. Poté doběhl předseda oddílu Martin Popek na 14. místě a poslední z našich byl Pavel Hudeczek na 18. místě. Hlavní závod, tedy dvacítku vedoucí přes Štěpánkovice, Svobodu, Vrbku, Služovice a Hněvošice zpět do Kobeřic, vyhráli Roberto Dimiccoli z Eko okna Runners a z žen Ludgeřovická rodačka Jana Coufalová z Hammer OCR teamu. Z našich se jako první v cíli objevil Radek Artim na 8. místě v kategorii muži C. Za ním následovali Valda Schubert na 18. místě a David Bíbrlík na 20. místě, oba v kategorii muži B. O čtvrt hodiny později do cíle doběhli poslední dva naši zástupci Luboš Bardaševský na 16. místě v kategorii muži C a Ali Sobková na 12. místě v kategorii ženy G. Z našeho realizačního týmu byli na trati Jirka Kuchař, jenž zajišťoval občerstvení našich borců na 20 km trati a Michael Kašný, který v cíli zastával roli fotografa. Všichni závodníci doběhli ve zdraví do cíle a užili si krásný sportovní den ve společnosti kamarádů a rodinných příslušníků.