Domů » Jarní desítka Kravaře

Jarní desítka Kravaře

Kravaře – Je neděle a my vyrážíme závodit do Kravař, kde bude po covidové pauze opět odstartována Jarní desítka. Navíc je první jarní den, takže název závodu odpovídá skutečnosti. Na obloze svítí sluníčko, počasí jak stvořené pro běhání. Tak jsme se v hojném počtu sešli i s parťáky z BK Ludgeřovice v areálu na Olšinkách, kde probíhala prezentace k závodu.

Tento ryze asfaltový závod (těch pár metrů na otočce po trávě se nepočítá) je jako stvořený na osobáky. Běžela jsem ho poprvé a moc jsem se těšila, ale pár dní před startem u nás doma řádila střevní viróza, tak jsem do poslední chvíli nevěděla, jestli mě taky nesetne. Ale to se naštěstí nestalo a mohla jsem se tak postavit na start. Když jsem si upravovala startovní číslo a nasazovala sluneční brýle na hlavu, tak najednou křup a v každé ruce mi zůstala jejich část. Vypadlo ze mě: „Do prdele.. Co teď? Náhradní brýle nemám.. No nic no.. Budu muset běžet bez nich.“

Naštěstí sluníčko nešlo přímo do očí, tak se to i dalo. Šla jsem na start, udělali jsme pár klubových fotek, poslechli si rozpravu k závodu a na zaznění píšťalky jsme se vydali na trať. Běželo se mírně z kopce, takže pohoda, tempo na první kilák zahlásily hodinky 3:41 km/min.

Pak už jsem se snažila tempo držet kolem 4 km/min, aby z toho byl osobák. To byl hlavní cíl. Postupně jsem nestíhala rychlíkům přede mnou a vzdalovala se jim, doběhla jsem akorát dva kluky, ten jeden mi utekl a druhého jsem předběhla. Na otočkách jsem si hlídala svou pozici mezi ženami a kontrolovala si čas. Zatím dobrý, ale kdybych ještě doběhla toho jednoho přede mnou, bylo by to ještě lepší. Běžela jsem si tedy svůj závod, i kluci v protisměru mi říkali, že jsem nějak osamělá.. Nikdo přede mnou, nikdo za mnou.. Tak jsem zkoušela přidat, ale po těch 7 kilometrech už to tak nešlo. Přišla poslední zatáčka do cílové rovinky, nebo spíše mírného kopečku, který ač se nezdá, tak nám všem dal v tom cíli pořádně zabrat.

Za hlasitého povzbuzování svého muže jsem do toho dala všechno a jela na osobák. Probíhám bránou jako první žena, koukám na časomíru a je to tam.. Čas 40:32 a nový osobák na 10 km! Super! A jako cenu si odnáším poukaz do Sportissimo, takže nové brýle budou..