Domů » Ludgeřovický kros

Ludgeřovický kros

LUDGEŘOVICE – Je sobota s krásným datem, které v sobě ukrývá mou oblíbenou 13. Za okny ještě přítmí, mlha a chlad a my se chystáme na dnešní krosový závod do Ludgeřovic. Celá rodinka se stavíme na start premiérově, neboť loni tato akce nemohla proběhnout. Letos jsme si to ale celé vynahradili. Během dopoledne se už počasí umoudřilo, místy i svítilo sluníčko, ale chladný vzduch ideální pro běh zůstal. V 10 h bylo odstartováno a všichni běžci a běžkyně se vydali na trať dlouhou buď 4 km nebo 10 km. 

Obě trasy jsou výživné a já si vybrala tu delší. Nejdříve nás čekal výběh prvního kopečku po asfaltu směrem do Černého lesa, pak přišly na řadu polní cesty a pěšiny v lese, první seběh z kopce, pak výběh do kopce a pořád dokola. Na druhém kilometru jsme se dělili s běžci na 4 km a jedna dívčina odbočovala, což znamenalo pro mě vedení mezi ženami na 10 km. Je třeba si to ohlídat, tak jsem se občas koukla, kdo je za mnou. Jen samí chlapi. Nějakou dobu jsme jeli jako 4 členný vláček pěšinkami v lese. Pak jsme se postupně od sebe vzdalovali a při jednom zeběhu mě někteří borci dokonce a téměř doslova přeskočili. 

Asi kolem 7. kilometru jsem si říkala, že to snad nemá konce tenhle kros. A pak za nějakou chvíli to přišlo, vyběhli jsme z lesa, směr Ludgeřovice. Na otevřeném poli svítilo sluníčko a my pádili do cíle. Ještě poslední otočka, abych zjistila, kdo je za mnou a je to dobrý.. Tak utíkám do cíle a dobíhám v čase 0:44:37 jako první žena. Velká radost, stopuji hodinky, dostávám medaili a v cíli mě objímá Natálka, celá uplakaná, že mě v té rychlosti ani nestihla vyfotit. Uklidňuji ji, že to nevadí, vždyť na trati stáli i jiní fotografové, co to mají pod palcem. A když jsem u Natálky Ester, tak ta si doběhla v čase 0:20:58 pro krásné 3. místo v kategorii žen, i když je jí teprve 8 let a manžel Michael, který jí dělal při běhu parťáka, doběhl ve shodném čase s Naty na skvělém 2. místě mezi muži. 

Oba běželi 4 kilometry, které byly opravdu taky dosti výživné. Po závodě proběhlo vyhlašování, na které jsme se všichni těšili a užili jsme si tak celá rodinka stupně vítězů a krásné poháry.

 A já si jako třešničku na dortu odnesla ještě jeden pohár pro nejrychlejší ženu Ludgeřovic. Úžasné!!! Skvělí Kašňáci z BKL.