Domů » Winter Run Ostrava

Winter Run Ostrava

Ostrava – Jako loni, tak i letos jsem se rozhodla, že v Ostravě na domácí půdě poběžím obě trati Winter Runu. V Komenského sadech se krásně běhá, tak proč ne.

Na start 4,2 km přicházím trochu později, tak nestíhám focení s medvědem, ale to jsem si nenechala ujít při dalším startu na 8 km. Přesně v 11h nás startovní výstřel posílá na trať, která začíná na Prokešově náměstí před Radnicí a pokračuje do Komenského sadu, kde nás čeká jeden okruh po asfaltu a šotolině s několika vracečkami. Není to tak rychlá trať jako v Brně, ale je fajn. Od začátku jsem byla ve vedení, co se týká mých soupeřek, a tak jsem mohla pošetřit trochu sil do dalšího závodu. Na druhou stranu mě však hnala kupředu vidina traťového rekordu, a tak jsem jela naplno. Protínám cíl jako první žena v průměrném tempu 3:55 km/min, ale ani to na traťák nestačilo. Přesto
velká radost z umístění a spokojenost s časem.

Po doběhu následovalo krátké vydechnutí, obejmutí od Natálky, pak ještě něco málo dostat do žaludku, napít se, trochu se vyklusnout nebo už zase rozklusnout a hurá na další závod o délce 8,2 km. Na startu jsem potkala kamarádku Lucku z Rožnova, tak jsme si popřály štěstí, a že v cíli pak pokecáme. Obě jsme pak stály na stupních vítězů a užívaly si to. Ale to trošku předbíhám. Ve 12 h bylo odstartováno a po výstřelu došlo k malé strkanici mezi soupeřkami, které mi bránily prodrat se dopředu.

Po průběhu podchodem se mi podařilo dostat se do popředí a volně běžet. Postupně se přede mne dostala pro mě neznámá ženská tvář, a tak jsem ji následovala. Ještě během prvního kola se mi podařilo dostat se opět před ni, ale v druhém kole mi pak začala utíkat. Navíc jsem cítila, že nohy už tak netáhnou jako předtím a únava z předchozího závodu byla již znát. Nakonec jsem za ní doběhla o 21 vteřin později jako druhá žena, avšak k mému překvapení v kategorii jsem byla první.

Po závodě jsem jí šla pogratulovat a zjistila, že je to Hanka Urbánková Alfery z AC Moravská Slavia Brno a je už v kategorii nad 40 let. Tak další 2 zlaté medaile z Ostravy jsou doma. Opět parádní závody ze série Winter Run a jsem zvědavá na další, který se bude konat v Olomouci, kde už je konkurence větší.