Domů » Starobělské Lurdy

Starobělské Lurdy

Ostrava – Aby toho nebylo málo, tak hned druhý den po Ludgeřovickém krosu, tedy v neděli 14.11.2021, jsme si dali ještě jeden krosový závod. Šlo o Starobělské Lurdy, kdy trať měří 3,2 km a běží se pořád nahoru a dolů v Bělském lese v Ostravě. Jde sice o krátký závod, ale o to náročnější na prudké výběhy a seběhy. 

Zvláštností tohoto závodu je, že se běhá intervalově, takže až po doběhnutí posledního závodníka teprve víme, jak na tom jsme s umístěním. Tentokrát celou rodinu a oddíl BK Ludgeřovice nejlépe reprezentovala Natálka Ester, která porazila časem 0:17:17 nejen své vrstevnice mezi žákyněmi, ale také juniorky a dorostenky a ukořistila tak 1. místo absolutně v ženách do 18 let. 

Michael běžel opět s Natálkou a do cíle tedy doběhli spolu. Jemu však tenhle čas tentokrát na bednu nestačil. Já si odnesla z tohoto závodu bronzové umístění v čase 0:15:52. Letos jsme tento závod běželi poprvé oficiálně, protože loni byl tento závod jen individuální. . 

Pro třetí místNa jednom kritickém místě, které vybízelo k výběhu, jsme malinko zakufrovali, kdy jsme si vyběhli tento kopeček navíc. No když už kopce, tak prostě kopce, čím víc, tím líp.. 🙂 No únava aspoň v mém případě byla po včerejším výkonu znát, ale i tak to byla paráda. .