Novinky 2020

18.1.2020                                                                                                                                 INNOGY WINTER RUN BRNO

Tuto sobotu jsme vyrazili s celou rodinou na "běhání s medvědy" do Brna. Konal se zde třetí ročník běžeckého závodu Innogy Winter Run na čtyři a osm kilometrů! Já se postavila na start čtyřky. Ještě před závodem došlo na poslední chvíli ke změně trati z důvodu silné ledovky, která pokryla většinu trati! Po zaznění startovního výstřelu jsme se vydali na trať, kde po chvíli docházelo k prvním pádům. Od začátku udávala tempo v kategorii žen vicemistryně Evropy Lenka Burianová, která vyhrála celý závod stylem "start - cíl". První kilometr mám Lenku stále na dohled, ale s každým metrem svůj náskok zvyšuje! V půlce trati přebíháme přes most, no spíše přecházíme, protože je tak namrzlý, že musíme jít kolem zábradlí a držet se! Někteří dravci na něj vběhnou a většinou končí na zemi. Překonáním mostu se okruh vrací do prostoru startu a přichází prudká vracečka, kde mám svůj fanklub. Za hlasitého povzbuzování probíhám zatáčku a málem to vypadá na pád. Uf, ustála jsem to! Následuje poslední kilometr a já se míjím s holkou, co je na průběžném třetím místě a jsem v klidu, protože náskok mám veliký. Zbývají už jen poslední metry a je tu cílová rovinka, kterou úspěšně probíhám v čase 0:17:30 a beru tak krásné druhé místo!

Markéta

17.1.2020                                                                                                                        LUDGEŘOVICKÁ 15

Tak se překlopil starý rok a my jsme se pustily do přípravy na náš již vyhlášený veřejný běžecký závod LUDGEŘOVICKÁ 15.                                                                                     Zatímco registrace se nám už rozjely tak díky naši spřízněné duši Anetě můžeme  vyvěsit prezenční leták. Za to moc děkujem.                                                                                    Členové našeho klubu, kteří mají zaplacen oddílový příspěvek, mají možnost startovat zdarma na jakékoliv uvedené trase.

5.1.2020                                                                                                                                        Zimní běh Kobeřicemi

První lednový víkend se konal tradiční Zimní běh Kobeřicemi, který zahajuje běžeckou sezónu na "Prajzske" a byl opravdu zimní! Povrch trati byl hodně namrzlý a teplota okolo nuly, i přesto byla účast hojná. Za náš klub se na start postavili Pavel Hudeczek a Adam Galdia na desetikilometrové trati, Alena Sobková a Markéta Kašná na pětikilometrové trati. Po zaznění startovního výstřelu se všichni borci vydali na zmrzlou trať, kde to opravdu klouzalo a občas došlo i na nějaký pád. To se našim naštěstí vyhnulo a všichni zdárně doběhli do cíle! Nejvíce se dařilo Markétě Kašné, která skončila na 3. místě v kategorii žen, Ali Sobková doběhla na 10. místě v této kategorii. Adam Galdia skončil na 11. místě v kategorii muži B a Pavel Hudeczek na 12. místě v kategorii muži C.