Novinky 2018/19

31.12.2019

Je jen jedna dokonalá cesta a ta je před tebou, vždy před tebou.

31.12.2019                                                                                                                         Silvestrovský běh Hrabovou

Jako každým rokem zakončujeme sezonu silvestrovským během v Hrabové. Tentokrát jsme měli,  zase  to štěstí postavit se na startovní čáru s Českou Reprezentantkou Simonou Vrzalovou, která vyhrála mezi ženami. Celkem bylo na startu 149 běžců nejlepší z našich Radek Artim, bral třetí místo v kategorii.

29.12.2019                                                                                                                                              CUTT Beskydy

Byl to boj :)      https://www.behotoulani.cz/l/bile-svinstvo/

26.12.2019                                                                                                                           Litultovická vánočka a Hlučín

Již tradičně jsme se na Štěpána vydali proběhnout do Litultovic,kde se konal již 37. ročník běhu O Litultovickou vánočku. Náš klub měl slušnou účast - Radek A., Radek R., Luboš, Pavel, Mirek a Alena. Na start se postavilo 248 závodníků. Letos byla trochu pozměněna trasa (oproti loňsku přibylo terénních úseků) a vzhledem k tomu, že předchozí dny hodně pršelo o blátíčko nebyla nouze!                                                                                                                 Ženy zde běží jeden okruh -3,5km a muži 3 tyto okruhy. Ačkoliv jsme ze sebe vydali maximum, vánočku si nikdo z našich neodnesl.

A kdo toho měl ještě málo, mohl stihnout odpolední Vánoční běh Hlučínem ! A to jsem si přece nemohla nechat ujít ! A přišla i Peťka ! Takže za klub pouze ženská účast, ale není divu, chlapům se po svátečním obědě a pivečku už nikam nechtělo. Konkurence byla velká, takže bedna na nás nezbyla, ale bylo to příjemné odpoledne.

Alena

24.12.2019                                                                                                                         Štědrodenní běh Jilešovice

Jako každým rokem se členové našeho klubu  účastní vánočního běhu v Jilešovicích. Letošní závod byl opravdu pro náš klub štědrý a nadělil nám dvojnásobné obsazení na stupních vítězů.  Naše letošní posily Markéta Kašná byla druhá a Lucka Krupová třetí v celkovém pořadí mezi ženami. Bohužel nejsou vyhlašovány věkové kategorie jinak by Petra Kuchařová brala bronz. Příjemnou vánoční atmosféru jsme si všichni užily, pochutnali jsme si na zabijačkové polévce, vánočním punči a čepovaném pivečku.

22.12.2019                                                                                                                                Vánoční běh Opava

V adventním čase se konal v Opavě již 46. ročník Vánočního běhu, kterého se zúčastnilo 114 závodníků. Z našeho oddílu se na start postavili Radek Artim, Lubomír Bardaševský, Jakub Sobek, Alena Sobková a Markéta Kašná. Všichni vydali ze sebe maximum a to se promítlo do výsledkové listiny. Největší souboj z našich svedla Markéta Kašná, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě v kategorii žen. Další z našich holek na 13. místě doběhla Alena Sobková. Mezi muži Radek Artim obsadil 11. místo v kategorii muži B, Lubomír Bardaševský krásné 5. místo v kategorii muži C a nejmladší z našich Jakub Sobek doběhl na 8. místě v kategorii dorostenců.

Michal

8.12.2019                                                                                                                             Mikulášský běh

Krásné slunečné počasí přivedlo na start Mikulášského běhu v Ostravě celkem 188 závodníku. Připojily se k nám dva noví členové Tomáš Pormann a Markéta Kašná. Všechny musím pochválit, protože dali ze sebe maximum a to bylo vidět i ve výsledkové listině. Dokonce jsme měli dvě holky na bedně. Petra Kuchařová po delší době okusila jaké to zase je stát na stupních vítězů a Markéta Kašná ve své premiéře za náš klub brala také bronzovou příčku.

30. 11. 2019                                                                                                                                  Lysacup - Ostravice (Mazák)

Byla by škoda nevyužít čip, který má náš klub, díky Radkovi Rozmahelovi, k dispozici. A tak jsem vyrazil. Více z tohoto zážitku je uvedeno zde


24. 11. 2019                                                                                                                                         Branecká osmička

Na první ročník se do Branky sjelo několik desítek přespolních běžců, ostatně počasí vyšlo náramně. Postupně si zazávodili děti i dospělí, kteří vyběhli na tratě o délce 4,4 km (1 okruh kolem řeky Moravice ve tvaru osmičky) a 8,8 km (2 okruhy). Suverénním celkovým vítězem na nejdelší trati se stal Roman Janeček z Březové, který ustanovil nový traťový rekord v čase něco málo přes 30 minut. Za BK Ludgeřovice výborně zaběhl Radek Artim, který obsadil sedmé místo. Neztratil se ani Valda Schubert a Luboš Bardaševský.

23. 11. 2019                                                                                                                                   Vlastní Lípa

Náš klub na pevno zakořenil v obci Ludgeřovice. Společnými silami jsme zasadili na Farské cestě náš klubový strom. Bude to poselství pro příští generace, které zde zanecháme. U našeho stromu bude informativní tabulka "Běžecký klub Ludgeřovice 2019" 

9. 11. 2019                                                                                                                        Ludgeřovický kros

Druhá listopadová sobota v roku začíná již neodmyslitelně patřit běžeckému krosovému závodu. Ranní počasí nasvědčuje tomu, že to bude terénní běh se vším všudy. Déšť, bláto a sychrané počasí. No co, zážitek musí být hlavně silný.

Start je plánován na 10 hod od hřiště TJ. Než se tak stane, je potřeba nachystat spoustu věcí. Léta praxe jsou však vidět. Zdaleka se nejedná o první závod, který je organizován lidmi kolem Martina Popka a Luboše Bardaševského, takže vše běží tak jak má. Nafouknout a postavit bránu, nachystat časomíru, připravit startovní čísla, čaj, drobné občerstvení, stupně vítězů a hlavně ceny a poháry pro vítěze. V průběhu toho všeho se umoudřilo počasí a objevilo se dokonce i pár slunečních paprsků. Nakonec to vypadá na ideální běžecké podmínky s příjemnou teplotou kolem 10°C.

Desátá se blíží, takže je třeba se převléct do sportovního a vyrazit ke startu. Celkem se nás na startovní čáře sejde 130. Nechybí třeba Petra Pastorová, mistryně ČR v maratonu a Martin Ocásek, vítěz Prajzsko-opavské běžecké ligy. Zdá se tedy, že o vítězích je rozhodnuto ještě před startem.

Společně odpočítáme posledních deset sekund do pomyslného výstřelu a vyrážíme vpřed. Běžíme kolem cvičiště kynologického klubu a pak dále do polí. První kopeček zvýší tepovou frekvenci všech běžců a roztáhne tak startovní pole. Nehrozí tedy žádné velké strkanice.

Kousek za kapličkou vbíháme do lesa. První rokle, první padlé stromy. Nechybí bludné kořeny či popadané větve, které jsou maskované listím. Prostě kros jak má být. O pády či podklouznutí tak není nouze. Naštěstí se vše obejde bez zranění. Cesta lesem se klikatí všemi směry. Celkem tam odběhneme šest kilometrů. Zbytek do necelé desítky připadá na polní část.

Zatím co se většina z nás "trápí" na trati, probíhá na hřišti TJ Ludgeřovice dětský běh pro ty nejmenší z nás. Třeba je mezi dětmi i budoucí vítěz hlavního závodu. Uvidíme za pár let.

Dětský běh tak má svého vítěze a chvíli na to bude rozhodnuto i o vítězi v hlavním závodu. Žádné překvapení se nestalo. Tedy vlastně ano. Nový traťový rekord a první místo si časem 0:35:16 hod. zajistil Martin Ocásek z Krnova.

Mezi ženami se žádné překvapení nekonalo. První místo i nový traťový rekord se od Petry Pastorové vlastně očekával. Podařilo se tak v čase 0:41:33.

S větším či menším odstupem za vítězem doběhli také všichni ostatní, kteř se vydali na dnešní trať.

Už tradičně se vyhlašuje také nejrychlejší muž a žena z Ludgeřovic. Tyto místa očekávaně obsadili Valdemar Schubert s časem 0:42:47 a Jana Coufalová.

Tím to však nekončí. Pro členy klubu a pořadatele dnešní akce se koná ještě posezení v místní hospůdce. Je potřeba vypít nějaký ten iontový nápoj a načerpat energii z bohatého pohoštění. Zde se již o žádný závod nejednalo, takže jsme měli čas to vzít pěkně zodpovědně. Vždyť právě tady vznikají ty velké plány na další roky.

Více fotek ze závodu je v albu od Jiřího Kuchaře zde a zde a také na facebooku


2.11.2019                                                                                                                                      Hornická desítka

V sobotu odpoledne se odehrál 34. ročník populární desítky ve Frýdku-Místku. Vytrvalci teplo nemilují, chladno s větrem už vůbec ne, bylo 11°C a docela foukalo. To však neodradilo 632 účastníků, kteří nastoupili na trať hlavního závodu a 182 závodníku na trase 3,3 km, aby jako každoročně, ukončili sezónu silničních běhů právě tady.                                                           Náš klub měl jako každý rok početné zastoupení. Celkem nás běželo 17 závodníku. Dobře rozběhnutý závod měli Radek Artim a Valdemar Schubert, který po druhém kole musel odstoupit kvůli křečím. Na konec Radek BYL nejlepší z našich na trati 10 km a v závodě mílařů, byl z klubu nejlepší náš benjamínek Jakub Sobek.

21.10.2019                                                                                                                                   Víkend plný běhu

V sobotu se běžela Silesia kros 1/2 marathon, Ostravický kros a další díl Valachy tour. Neděle patřila Havířovské desítce a Kobeřickému 1/2 maratonu. Na všech těchto závodech jsme měli naše želízka v ohni. Kdo vyčníval, mezi všemi byla Alena Sobková, která obsadila třetí místo na Ostravici a v neděli dokonce druhé na Havířovské desítce. Výsledky všech našich borců najdete v sekci VÝSLEDKY.

16.10.2019                                                                                                                        Ludgeřovická krosová 10

Pomalu ale jistě se blíží start 3. ročníku našeho závodu. Pro ještě větší podporu našeho závodu a zviditelnění klubu jsme nechali vytvořit bilboardy, které přilákají větší množství závodníku. Spousta běžců naše závody zná a rádi se k nám vracejí. Doufám, že letos překonáme hranici 150 účastníku v hlavním závodě. Všichni členové BK Ludgeřovice, kteří zaplatili oddílový příspěvek, mají startovné zdarma.

13.10.2019                                                                                                                                 Krosový přebor Přerovec

Účast BK Ludgeřovice byla hojná , počasí skvělé, trať hodně náročná, ale ikdyž jsme ze sebe vydali všechno, na bednu nikdo nedosáhl. No nic, příště se budeme snažit ještě více.

Alena

27.9.2019                                                                                                                         Ludgeřovická krosová 10

Díky našemu partnerovi KILPI máme nový plakát na náš druhý letošní závod pořádaný našim klubem. Všichni členové, kteří uhradili členský příspěvek, mají startovné zdarma a jsou srdečně zváni. Doufám, že pozvete i své známé ze svého okolí, aby se zúčastnili jako závodníci nebo vás přišli podpořit jako fanoušci.

22.9.2019                                                                                                                                  Ostrava City 1/4 Marathon

21.9.2019                                                                                                                              Dvanáctka z Jasének

V sobotu jsme se s Lubošem zúčastnili "Dvanáctky z Jasének",byl to letos již druhý běžecký závod pořádaný panem Hájovským.                                                                                        Počasí se vydařilo,trasa byla opravdu hezká,zvláště lesní úseky se mi moc líbily. A aby adrenalinu nebylo málo,byl pro nás postaven lanový most přes řeku. Měla jsem trochu strach,abych nezabloudila,ale značení a organizaci závodu zvládli pořadatelé na "jedničku". Nakonec jsem doběhla na celkovém 14.místě a Luboš byl 17.                                                        V kategorii jsem byla druhá a místo na "bednu" jsem musela vystoupat na "štafle". Další specialita pana Hájovského. Byla to příjemně strávená sobota a už teď se těším,co si na nás tento skvělý tým pořadatelů vymyslí přístě! Já tam určitě nebudu chybět.

Alena Sobková

19.9.2019                                                                                                                                       SVĚT BĚHU

Člověk nemusí být zrovna výkonný hobík, aby s ním mohl vyjít rozhovor v aktuálním čísle časopisu Svět běhu. Uvedl jsem tam i info o chystaném Ludgeřovickém krosu 9.11.2019 - bude třeba se připravit na velkou masu zájemců.

David

18.9.2019                                                                                                                                Štafetová míle

Tak máme s Radkem za sebou poslední závod Štafetové míle v Hrabové. Jedná se o seriál 4 závodů,kdy je možné závod absolvovat jednotlivě nebo i v seriálu " O Pohár obce Hrabová"My jsme si poctivě odběhli všechny 4 závody,2x jsme byli zlatí,2x stříbrní a v celkovém pořadí O Pohár obce Hrabová jsme se umístili na krásném šestém místě.

15.9.2019                                                                                                                                         Běh na Emu

V neděli jsme se šly s Luckou proběhnout. Zvolily jsme Běh na Emu. Běží se ze Slezskoostravskeho hradu, kolem řeky, přes most, po schodech nahoru a pořád se stoupá, až na haldu Ema. Pak pořádný sešup dolů a zpátky k hradu. Moc hezká trať, ale mákly jsme si. Doběhla jsem kousek za Luckou, braly jsme 7. a 8.příčku. Ale já jsem spokojená,po včerejším Běhu Chuchelnou,kde byl taky kopcovitý terén,jsem si tento závod šla hlavně užít! A to se povedlo.

Alena Sobková

14.9.2019                                                                                                                                         Běh Chuchelnou

11.9.2019                                                                                                                             Studénecká pětka: memoriál Jarka "Kida" Kuncka

Již 8. ročník závodu, který ve Studénce zavedl Jarda Kuncek. Bohužel již není mezi námi a účasti na tomto závodu si vždy připomeneme jeho památku. Po vydařeném lonském ročníku byl náš Radek Artim znovu na druhém místě.

8.9.2019                                                                                                                                          34th Wizz Air Budapest Half Marathon

BUDAPEST FÉLMARATON - Vasárnap Budapesten hagyományos félmaratont tartottak. Összesen 15 000 futó állt a rajtnál. A BK Ludgeřovice versenyzői nem hagyhatták ki. Összesen tíz ment a fővárosba. Tak či nějak podobně by mohla začít reportáž z letošního půlmaratonu. Ano poznali jste správně, běželo se v hlavním městě Maďarska. Tam se totiž začátkem září koná již tradiční běh na půlmaratonskou vzdálenost, tj. na 21,095 km. Na start se postaví zhruba 15 000 běžců z 80 zemí světa, a to je pořádnou výzvou i pro běžce z Ludgeřovic. Je rozhodnuto, vyrážíme směr jihovýchod.

Sobota Přesně v 9 hod (a nějaká ta minuta) nasedáme do auta ve složení Martin, Luboš, Jirka a já a vydáváme se na 490km dlouhou cestu. V Ostravě nás ještě odkontroluje hlídka dopravní policie, vše OK, a tak s klidným svědomím pokračujeme dál na Bratislavu. Za ní je to už opravdu kousek do Maďarska a o něco větší kousek to je také k nájezdu na dálnici M1. Po ní ujedeme první kilometr a zastavujeme na benzině. Benzínu máme dost, ale máme hlad. Co jiného si dát v Maďarsku než gulášovou polévku. Hrábneme si sami pořádně od spodu, takže máme spíše guláš. Už nám zbývá jen 165 km. Cesta rychle uteče, a tak před třetí hodinou parkujeme u hotelu Gloria. Tedy vedle hotelu, protože cesta před ním je obousměrně uzavřena. Na cestě je postavený stánek, hoří ohně a na nich se v kotlících vaří guláš. Bohužel se nejedná o veřejný gulášfest, ale o posezení místních usedlíků. Co se dá dělat.... Ubytujeme se a vyrážíme do města se zaregistrovat k zítřejšímu běhu. Sedáme na tramvaj č.1 a popojedeme asi 5 km na zastávku Infopark. Zavěsíme se na ostatní a ti nás dovedou k výdeji startovních balíčků. Fajn. Číslo máme. Kromě toho máme taky žízeň. Protože nemáme vodu, vyrážíme na pivo. Na to narazíme až po třech kilometrech. Sedáme do bistra Béla. Zkoušíme pšeničné pivo s citrónem i pivo typu IPA. K tomu zapečený pita chléb s červenou řepou a feta sýrem. Dokonce mají i českou plzeň. Na sedmou večerní máme domluvený sraz s ostatními, kteří bydlí asi 200 m od našeho hotelu. Je na čase se tedy zvednout a vyrazit k hotelu. V malém Intersparu dokoupíme další piva a něco k jídlu a zastavíme se také v místní pekárně na langoš a jiné dobroty. Nákup máme a teď je potřeba pořešit jak se dostat zpět na hotel. Máme jednodenní jízdenku na MHD, takže pěšky se nám nechce. Ještě že existují ty různé mobilní aplikace. Za chvíli máme jasno, a víme, že máme 10 minut do odjezdu tramvaje. S Lubošem si potřebujeme odskočit. Využíváme k tomu boční uličku, resp. hospodu v boční uličce. No a když už jsme tam tak si lupneme i malého Guinesse. Takový malý zákusek. Na tramvaj sice musíme dobíhat, ale stálo to zato. Za chvíli jsme u kolegů na hotelu. Recepční nás dovnitř nechce pustit. Bojí se, že tam jdeme načerno přespat. Asi na to i vypadáme. Takže nám ostatní zavolá z pokojů do recepce. Prohodíme jen pár slov a nakonec se jdeme schovat před začínajícím deštěm k nám na pokoj. Otvíráme pivo, pak druhé. Za chvíli přijde i Valda, který se šel ještě proběhnout, a otvíráme i třetí. Chtělo by se sedět dál, ale ráno vztáváme před šestou. Jdeme raději spát. Piva už bylo dnes až moc.

Neděle Sraz je v 6:30 na recepci. Následuje přesun na místo, kde jsme si vyzvedávali startovní čísla. V 7:00 jsme na místě. Obsazujeme, zatím čisté, toi toi budky a přemýšlýme o včerejší stravovací kombinaci. Alespoň to počasí vypadá vpohodě. Celou noc sice pršelo či spíše lilo,ale teď z rána je polojasno a příjemných 18°C. Kolem půl osmé pak následuje společné foto všech běžících z Ludgeřovic no a poté se už rozprchneme každý svým směrem. Öt, négy, három, kettő, dva, jedna, start. V osm hodin přesně vyběhne masa běžců podél Dunaje. Není třeba se stresovat a dávat si zbytečně velké cíle. Hlavu nastavuji na cíl doběhnout do 1:50 hod. Trasa bude vpodstatě velmi jednoduchá. Běží se 10 km podél jednoho břehu tam a 11 km podél druhého břehu nazpět. Alespoň nebude žádné bloudění. To by mohlo jít. Vytyčenému cíli nastavuji potřebné tempo. Dám první desítku a uvidím jak to půjde dál. První dva kilometry nic moc. Dělá se děsné dusno (subjektivně) a do cíle daleko. Začínám hledat pozitiva. První část se běží protiproudu Dunaje, ta druhá část po proudu bude tedy určitě jednodušší. Nevynechávám žádnou občerstvovací stanici. Vystačím si jen s vodou. Menší část do sebe a větší na sebe. Když není občerstvovačka tak je nějaká kapela, která běžcům hraje, aby se lépe běželo. A opravdu to funguje. Tleskám všem. A když ani není kapela tak jsou památky kolem kterých probíháme. Netrvá dlouho a jsem v půlce závodu. Ten se láme na mostě Arpád hid a následným seběhem na ostrov Margitsziget. Běží se mi opravdu dobře. Další fajné kapely i občerstvovačka. Vyliju do sebe taky jeden energetický gel a postupně začínám zvyšovat obrátky.Druhá půle je po proudu Dunaje a já se nechám pomyslně vést tou vodou co teče a vzduchem co příjemně fouká do zad.Začínám postupně předbíhat zpomalující běžce. To dodá na síle. Až mi pomalu začíná být líto, že závod za chvíli skončí. Čtyři kilometry do cíle. Běžíme kolem maďarského parlamentu, který je jednou z nejstarších vládních budov v Evropě. Nádherná stavba.Před ním stojí týpek s pivním sudem do kterého buší kladivem a vášnivě povzbuzuje běžce. Přebíháme opět po mostě na druhou stranu řeky. Začínám tušit blížící se cíl. Moderátor závodu křičí do mikrofonu národnosti dobíhajících běžců. Velmi často se ozývá Czech republic. Nemůžu chybět. Poslední kilometr ještě o něco zrychluji a do cíle dobíhám v čase 1:38:11.Není to sice osobáček, ale jsem maximálně spokojen - dnešní cíl byl dosažen.V cíli už čeká pár minut Radek. Valdu potkávám kousek za cílovou čarou. Pak se objeví Alena s Lubošem. A zanedlouho i ostatní. Doběhli jsme všichni.Kousek před cílem nás vydatně kropili přímo z hasičské cisterny. Jsem durch mokrý, takže převlékám tričko a vyrážím na tramvaj a na hotel si dát sprchu. Kolem 12 hodiny vyjíždíme. Než odjedem, tak se ještě společně vyfotíme. Ať je změna, jedeme přes Komárno na Bytču a přes Beskydy domů. Je večer. A zítra zase do práce. Ale stálo to za to.

David

7.9.2019                                                                                                                                           Běh pro Hrabyň                                                                                                                                 Já radši ty komorní běhy 🤣 a kratší trat.                                                                                     Gabriela

Historie se neptá kdo, kdy a jak vyhrál.                                                                                      Zlato je vždycky zlato.                                                                                                          Gratulace Martin

24.8.2019                                                                                                                                     Noční běh Hlučínem

Tradiční akce a jediná svého druhu v našem okolí je noční běh Hlučínem. Letos chyběli na startu některé esa předešlých ročníků, přesto byla účast slušná. Pro náš klub to byly žně, protože Alena Sobková vyhrála mezi ženami před naši Petrou Kuchařovou a v kategorii muži nad 50 let vybojoval Lubomír Bardaševský bronz.

24.8.2019                                                                                                                                    Urban chalenge

Díky Pavlovi jsme si s naší novou členkou Lucií Krupovou užily trochu adrenalinový závod na 5km. Byl to docela mazec v tom horku, startovaly jsme až 12 :45,ale stálo to za to! Lucka se perfektně uvedla, brala 3. místo v kategorii do 35 let! Mimochodem já byla taky na 3. místě, ale v té starší kategorii. Radost nás brzy přešla, protože kategorie se nevyhlašovaly. Nevadí, ale aspoň ten pocit, že jsme obě na bedně, jsme si chvíli užívaly.

Alena Sobková

17.8.2019                                                                                                                               Yesenický maraton

V sobotu 17.8. jsem se s Jirkou zúčastnil Yesenického maratonu. Běželo se z Ramzové, přes Červenohorské sedlo, Praděd, Ovčárnu až na sedlo Skřítek. Tam byl vytoužený cíl, kofola, klobása, pivo, borůvkové knedlíky a kafe - v uvedeném pořadí :) Délka trasy odpovídala silničnímu maratonu, převýšení cca 1650 m. Výsledkově nic moc, já celkové 199 místo a Jirka 268.Nicméně počasí bylo ideální, takže jsme si užili pobyt v přírodě :)

David Bíbrlík

16.8.2019                                                                                                                            Seitlovecká relativní 10°

Již čtvrtý ročník tohoto zajímavého závodu se konal na stadionu MK Seitl v Ostravě Martinově. Běžely se čtyři okruhy po 1250 metrech a po každém kole se vždy vypila malá desítka. Některým závodníkům to nedělalo očividně problém a tento závod si užily. Z mého pohledu to není nic pro mne a pivo si raději vypiju v klidu a vsedě. Přesto jsme slavily úspěch, když naše Alena Sobková obsadila krásné druhé místo mezi ženami.

2-3.8.2019                                                                                                                             VALACHY MAN

Triatlonový závod VALACHY MAN, který je každoročním zlatým hřebem sportovního seriálu Valachy tour, letos čekala zásadní novinka.
Pořadatelé se rozhodli dát šanci většímu počtu účastníků a dosud jednodenní akci rozložili do dvou dnů. Rekordních 1 100 sportovců se zapojilo do 9. Ročníku, již legendárního triatlonového závodu Valachy man, který se konal v pátek 2. srpna a sobotu 3. srpna. Rekreační nádrž v Novém Hrozenkově, známá také jako Balaton, se stává již tradičním dějištěm tohoto závodu.

Na páteční krátké trase, která obnášela 240 metrů plavání, 12 km horského kola a 3,4 km běhu, bylo 305 závodníku. Mezi nimi byly z našeho klubu Radek Artim, Martin Popek a Petra Kuchařová. Skloubit plavání, kolo a běh je velice fyzicky náročné a proto hlavním cílem bylo dorazit ve zdraví do cíle. V obrovské konkurenci, bral Radek 23 místo, Martin 37 a mezi ženami Petra dokonce 13 příčku. Na start sobotního hlavního závodu se postavilo 360 borců. Závod má 360 metrů plavání, 16 km kola a 4,3 km běhu měl také naše želízko v ohni. Ale hlavním favoritem a obhájcem loňského zlata, byl Český reprezentant 18letý Radim Grebík, který zvítězil a obhájil v čase 1 hodina a 3 minuty. Výborný biker náš Radek Rozmahel zaplaval svůj úsek velice dobře. Kolo byla jeho silná disciplína a hodně si v průběhu závodu polepšil. Škoda chyby, kterou udělal v běhu, když špatně odbočil a kousek bloudil. Mohl skončit mnohem lépe než na 23. místě. Přesto se v celkové Valachy tour posunul na 11 místo a ve své kategorii je čtvrtý. Zatím ztrácí pouhých 18 bodů na bronzovou příčku. Tak budeme držet palce v závěrečném říjnovém běhu.

28.7.2019                                                                                                                                        BĚH NA KOZUBOVOU

Jubilejní 20. ročník Běhu na Kozubovou byl vskutku rekordní. Závodu se zúčastnilo nejvíce závodníků za celou historii běhu a to 274. Do historie se však především zapíše vítězný čas Marka Chrasciny, který překonal "vousatý" traťový rekord Vlada Macečka z roku 2003, a to o celých 24 sekund!                                                                                                                     Rekord padl, ačkoliv teploty v neděli dosahovaly k třicítkám, ale alespoň v lesních pasážích, kterých je na trati většina, bylo příjemně.                                                                          Závodníky čekala 5 km trať s 500 m převýšením. Jako obvykle se běželo v 11 věkových kategoriích, v mužích i ženách, od juniorů až po ty nad 70 let.
Start závodu byl již tradičně v 10 hodin od pekárny v Dolní Lomné, pak běžci pokračovali přes Polanu, sedlo Pod Kykulou, až k turistické chatě na Kozubové.                                        Mužskou kategorii, jak již bylo řečeno, vyhrál Marek Chrascina, závodící v barvách 1. běžeckého Jablunkov, mistr republiky v běhu do vrchu, účastník mistrovství svět i Evropy. Vyhrál v novém traťovém rekordu, který držel Vlado Maceček již 16 let. Druhým v cíli byl Tomáš Lichý, z týmu Splašení Goroli, který vyhrál Kozubovou již 3-krát a který je rovněž mnohonásobným reprezentantem ČR v běhu do vrchu. Třetím v cíli byl Marek Causidis z BUFF/Salamon Team, jeden z našich nejlepších ultra sky maratonců, který dokázal, že i tato, pro něj sprinterská délka trati, není problémem. Ženám vládla Eva Galaczová, která Kozubovou vyhrála již počtvrté za sebou a to ve výborném čase, který jí zařadil na šesté místo historických tabulek běhu. Druhou v cíli byla Adéla Voráčková z Kilpi, velmi úspěšná závodnice Spartan Race extrémních závodů. Třetí skočila Kateřina Bluchová z Ostravy, vítězka kategorie Ženy B.

29.6.2019                                                                                                               MALOFATRANSKÁ PADESÁTKA

26.6.2019                                                                                                                                             O2 Pražská štafeta

"Buď na olympiádu pojede i Jungwirth, nebo nejedu."

Tímto odvážným gestem umožnil Emil Zátopek v roce 1952 odjet svému kolegovi Stanislavu Jungwirthovi, jehož otec byl politickým vězněm v Jáchymově, na OH v Helsinkách. Tím riskoval svou kariéru. Ve 4. ročníku O2 Pražské štafety předáváme pomyslnou štafetu a celý závod se ponese ve znamení svobody, odvahy a přátelství.

O2 Pražská štafeta na 4 x 5 km se tentokrát konala ve třech dnech. Každým rokem stoupá popularita běhu na krátké tratě ve štafetách. Letos se ho zúčastnilo celkem 2445 štafet, což je neuvěřitelných 9780 běžců. My jsme si vybrali, pro naše klání středu 26.6., což se zdálo po úterním koncertu Phila Collinse jako ideální varianta. Když jsme se v únoru registrovali, nemohly jsme tušit, že zrovna v den našeho závodu budou pokořeny několikaleté teplotní rekordy. Startovní výstřel zazněl v 18:00 a na teploměru bylo neuvěřitelných 36,4 °C. Jako první, výborně rozeběhl naši štafetu Radek Artim, časem pod 20 minut předával štafetový kolík na fantastickém 22. místě. Druhá v pořadí Petra Kuchařová zaběhla stejně jako třetí Alena Sobková výborný čas pod 25 minut. Houkající sanitky, které odvážely kolabující běžce byly výstrahou pro všechny, kteří přecenily svoje síly. Na trase bylo občerstvení s vodou a sprchy, které nás na pár vteřin schladily, ale vzduch byl tak horký, že se nedalo dýchat natož běžet. "Stál jsem na poslední předávce a po mém těle tekly proudy potu. Přebírám štafetu a běžím poslední úsek. Míjím spoustu závodníku, kteří přešli do chůze a opodál dokonce jednoho ležícího, o kterého se už starají zdravotníci. Musím to vydržet, neběžím sice v tempu na které jsem zvyklí, ale dnes neběžím jenom za sebe, ale za celý tým. Nemohu pořádně dýchat a začíná se mi točit hlava. Poslední mírný kopeček a potom cílová rovinka. Jsem v cíli a dostávám těžce vydřenou finišerskou medaili. Sundávám propocené triko a dlouhé minuty trávím pod sprchou, kterou připravili pořadatelé v cíli pro všechny, kteří doběhli. V tom okamžiku my bylo jedno, který jsem doběhl, ale cílový čas 1:31:36 napovídá, že by to nemuselo být až tak špatné. Asi po hodině nám začínají zvonit mobily, ve kterých se dozvídáme naše celkové časy. Okamžitě zjišťujeme ve výsledkové listině jak jsme dopadli. Propuká obrovská radost, slavíme. Z dnešního počtu 588 štafet jsme skončili celkově 44 a bereme také páté místo za smíšenou štafetu, ale ta se nevyhodnocuje. Dáme si zasloužené pivečko na doplnění tekutin v těle a něco dobrého na zub. Je po jedenácté večerní jdeme na hotel a teploměr ukazuje ještě neuvěřitelných 29,2 °C toto jsem ještě nezažil a doufám, že už nezažiju."

16.6.2019                                                                                                                                         Běh zámeckým parkem Kravaře

Lotos se konal již 37. ročník běhu zámeckým parkem v Kravařích. Stejně jako loni bylo obrovské horko, ale dali jsme do toho všechny naše síly a všichni ve zdraví doběhli do cíle. Nejlepší z našich byl Valda, mezi děvčaty si to na cílové čáře rozdala Petra s Alenou. Nakonec byla o tři vteřiny rychlejší Petra.

7-9.6.2019                                                                                                                                   Festina 24 hodin MTB

Závod se jel ve Slovenském Camping Belá Nižné Kamenc.                                                    Pravá bikerská psychiatrie. Pokud chceš na biku opravdu něco zažít - zapomeň na 2-hodinový pojezd po práci, zapomeň na nedělní výlet, zapomeň na maratón. Zažij polední UPEK, západ a východ slunce, zažij hvězdy, zažij tmu v lese, zažij našlapaný víkend s kámošema v kempu Belá při Pivka a grilu.
Nezáleží na tom, zda jezdíš sólo nebo ve dvou či čtyřčlenném týmu - záleží na pocitu, který zažiješ, když si o třetí ráno v temném lese řekneš: "Už jen 7 hodin do cíle" ...                        Náš  Radek Rozmahel s kolegou v pedálech Miroslavem Važikem obsadily celkové TŘETÍ místo.

1.6.2019                                                                                                                                       Český běh žen

26.5.2019                                                                                                                             Edinburgh Maraton + Hafmaraton


https://www.behotoulani.cz/l/maraton-v-kapkach-whisky-tedy-deste/

26.5.2019                                                                                                                                     Hněvošická 10

1.5.2019                                                                                                                                      Májový běh okolo Nezmaru.

28.4.2019                                                                                                                             Víkendové závody Polanka, Štěpánkovice a Napajedla.

25.4.2019                                                                                                                                Kateřinský běh Hrabovou                                                                                                     Tentokrát bronzovou medaili vybojovala Petra.

20.4.2019                                                                                                                                Hasičský velikonoční 1/4 maraton                                                                                                   Po zelené čtvrtku, velkém pátku byla pro Alenu bronzová sobota.

13.4.2019                                                                                                                                          NN Night Run Ostrava

I když počasí ještě dopoledne vypadalo všelijak, před polednem se oblačnost protrhala a teploty lehce pod deset stupňů lze označit za pro běh ideální. Komu by však bylo přeci jen chladno, ten mohl zavítat do stanu hlavního partnera NN.                                                       Vítěz kategorie M50, Radomír Březina z BK Ludgeřovice, doběhl celkově dvanáctý v čase 39:41.50

6.4.2019                                                                                                                                    Dvacátý první ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha je tady! Už v sobotu 6. dubna se na trať vinoucí se kolem historického centra Prahy pustí 11 500 běžců a běžkyň. Ti nejlepší světoví atleti se budou opět pokoušet zdolat rekordní časy a stranou nezůstanou ani nejlepší tuzemští závodníci. Tisícovky běžců se pak mohou těšit na rychlou trať, nezapomenutelnou atmosféru a velký běžecký zážitek. Nenechte si ujít 21. Sportisimo 1/2Maraton Praha, ať už coby běžci, dobrovolníci, fanoušci nebo diváci přímého přenosu České televize.

4.4.2019                                                                                                                                   Běžecká štafeta dvojic na 6x 1609 m. Intervalový trénink a závod zároveň. Je to opravdu emoční záležitost, kdy se ve dvojici štafetově střídáte a pořadí se neustále přelévá . No prostě drama. Jedinečnost nespočívá jen ve struktuře závodu, ale i v odměnách při vyhlašování.

4.4.2019                                                                                                                                              8. World Masters Athletics Championships Indoor
TORUŃ (POL), March 24-30, 2019
                                                                                             Toruň -město, kde se narodil Mikuláš Koperník. Všudy přítomné památky a hlavně proslulé svími perníčky s fantastickou chutí a nejrůznějších tvarů. Krásna široká řeka Wisla protéká městem a tak trochu ho rozděluje na staré a nové. Hlavně moderní atletická hala, která hostila 8. Mistrovství světa v atletice veteránů. Mezi 4300 závodníky z celého světa byli také dva z našeho klubu Radomír Březina a Martin Popek.

13.3.2019                                                                                                                                     Surrey half marathon                                                                                                                         O víkendu 10.3.2019 jsem taky běžel. Byl to Surrey half marathon v Anglii. Na rozdíl od kolegů to bylo ale bez zlaté medaile. Za 620. místo jsem dostal jen tu finišerskou 😊 Alespoň jsem si zlepšil osobák o 90 sekund. Takže spokojenost.

David

12.3.2019                                                                                                                              Mistrovství ČR Veteránů v Atletice                                                                                                    V Jablonci nad Nisou je závod většinu utrpení běžet. Okruh 300 m s 100 m rovinkami a fakt ostrýma zatáčkami, kde jakoby se zastavíš. Také bez ukazatele času. Nicméně 3000 m jsem od začátku běžel sám na špici a zvládl jsem to za 10:25. Hurá první místo a zlatá medaile. Po dvou hodinách jsem běžel 800 m a 6 misto 2:21.

12.3.2019                                                                                                                              KOBEŘICE                                                                                                                                     První zlatá medaile pro Alenu Sobkovou !!!

8.3.2019                                                                                                                     LUDGEŘOVICKÁ PATNÁCTKA                                                                                                        Až 10. ročník poznal svého dvojnásobného vítěze, kterým se stal Martin Ocásek.                 Díky příjemnému počasí se na start postavilo celkem 233 běžců ve všech věkových kategoriích.                                                                                                                              Nejlepší z našich Radomír Březina, který to zaběhl těsně nad jednu hodinu.

22.2.2019                                                                                                                                  POZOR MYLNÁ INFORMACE

Dnes v Moravskoslezském Deníku (Opavsko a Hlučínsko) sekce Tipy, kam vyrazit v okolí je uvedená mylná zpráva o startu LUDGEŘOVICKÉ PATNÁCTKY. Tento závod se koná v sobotu 2.3.2019.

20.2.2019                                                                                                                                  Ostrava atletická hala

Veřejný závod na 3000 m se stává tradiční zimní přípravou před jarní sezonou. Jen škoda, že nás tam bylo letos tak málo. Spousta lidí bylo nemocných včetně mě, ale ti co se zúčastnily, si vylepšily své maxima.

13.2.2019                                                                                                                            Rozdáváme startovné ZDARMA !!!

Letos, slaví náš klub významné výročí.                                                                                    Poběží se již 10. Ročník našeho veřejného běžeckého závodu LUDGEŘOVICKÁ PATNÁCTKA. Během devítileté historie se na start postavilo celkem 1042 běžců ve všech věkových kategoriích.                                                                                                                                         V roce 2010 se začalo s patnáctkou a postupem času se připojily kondiční běh na tři kilometry, závody, pro děti v různých délkách trati dle věku, nordic waking a loni dokonce patnáctku absolvovali běžci se psy.                                                                                          Devět předchozích ročníku nás provázelo různorodé počasí. Třeskuté mrazy, ledovka, sněžení, ale i jarní teploty se sluníčkem v zádech.                                                                       Tak jak se střídá počasí, tak i na metu nejvyšší dosáhl, vždy jeden závodník. V celé devítileté historii se nestalo, aby někdo zvítězil dvakrát. Proto jsme se rozhodli nabídnout všem devíti vítězům startovné zdarma a postavit je na start našeho desátého ročníku vedle sebe.  Někteří již účast přislíbili, tak uvidíme, zda dorazí všichni vítězové všech předchozích ročníku.

Startovní číslo 1 od nás dostane

Aleš Velička : X-AIR Ostrava vítěz ročníku 2010. Počet běžců na startu 49 čas vítěze v cíli byl 54:18.

Startovní číslo 2 od nás dostane                                                                                             Václav Bitala : Lašský běžecký klub Kopřivnice vítěz ročníku 2011. Počet běžců na startu 73 čas vítěze v cíli byl 52:46.

Startovní číslo 3 od nás dostane                                                                                         Rostislav Petráš : Novojičínský kotouč vítěz ročníku 2012. Počet běžců na startu 58 čas vítěze v cíli byl 56:25.

Startovní číslo 4 od nás dostane                                                                                                Libor Pavelka : Sportovní klub Oceláci Ostrava vítěz ročníku 2013. Počet běžců na startu 51 čas vítěze v cíli byl 56:46.

Startovní číslo 5 od nás dostane                                                                                            Matouš Vrzala : Sdružení Sportovních Klubů Vítkovice vítěz ročníku 2014. Počet běžců na startu 80 čas vítěze v cíli byl 53:41.

Startovní číslo 6 od nás dostane                                                                                                 Aleš Miko : Sdružení Sportovních Klubů Vítkovice vítěz ročníku 2015. Počet běžců na startu 70 čas vítěze v cíli byl 52:40.

Startovní číslo 7 od nás dostane                                                                                                   Jan Zemaník : Atletika Frýdek Místek vítěz ročníku 2016. Počet běžců na startu 184 čas vítěze v cíli byl 53:14.

Startovní číslo 8 od nás dostane                                                                                              Martin Ocásek : Krnov vítěz ročníku 2017. Počet běžců na startu 152 čas vítěze v cíli byl 53:48.

Startovní číslo 9 od nás dostane                                                                                                    Jiří Pytlík : Maraton Klub Seitl Ostrava vítěz ročníku 2018. Počet běžců na startu 109 čas vítěze v cíli byl 54:59.

3.2.2019                                                                                                                                    Medaile na jubilejní 10. ročník veřejného běžeckého závodu LUDGEŘOVICKÁ PATNÁCTKA jsou vyrobeny a budou čekat na své nové majitele. Letos nám troch povyrostly, porovnejte samy .

27.1.2019                                                                                                                                       Zimní 6 v Kravařích nebyla po třeskutých mrazech, které panovaly přes týden, tak ledová, ale dala zabrat. Odrazilo se to v počtu startujících, které asi mrazivé počasí odradilo. Vítězem se stal suverén posledních závodů Martin Ocásek z Krnova. Z našich si nejlépe vedl Radek Artim a mezi ženami naše jediná běžkyně Alena Sobková.

26.1.2019                                                                                                                        PROPAGAČNÍ PLAKÁT LUDGEŘOVICKÁ PATNÁCTKA

6.1.2019                                                                                                                                         Zimní běh Kobeřicemi                                                                                                        Odpočítaly jsme poslední minuty předchozího roku a už tu máme před sebou nové výzvy.         V sobotu Vítkovická hala a v neděli Kobeřice plné běhu.                                                  Konečně zimní počasí, která zocelí naše těla. Teplota těsně pod nulou a snížek nám křupkal pod nohama.                                                                                                                                    Co si více přát ?                                                                                                                               Tak jo  !!!                                                                                                                                     Jdeme do toho, protože všichni máme již 2.3.2019 náš jubilejní, desátý ročník LUDGŘOVICKOU PATNÁCTKU

31.12.2018                                                                                                                  SILVESTROVSKÝ BĚH HRABOVOU                                                                                      Poslední závod roku 2018 nás zavedl do Hrabové. Rekordní účast, ale hlavně, jsme mohli znovu stát na startu s těmi nejlepšími, co atletika v běhu nabízí. Byly to dvě representantky Simona Vrzalová a Petra Pastorová. Ani jedna nenechala nikoho na pochybách, proč jsou v repre a s přehledem vyhráli své kategorie. Simona dokonce udělala rekord trati. My jsme si to šli hlavně užít a to se povedlo. Děkuji všem za výkony, které během letošního roku předvedli. Doufám, že se v příštím roce znovu budeme potkávat na startovní čáře a posouvat naše limity zase o kus dál.

26.12.2018                                                                                                                             Jilešovice a Litultovice                                                                                                             Někteří z nás se šli o vánočních svátcích vyběhnout, aby udrželi figuru a formu. Na štědrý den se běželo v Jilešovicích a na Štěpána v Litultovicích. Zatímco v Jilešovicích jsme zažily krátkou sněhovou vánici, tak v Litultovicích nás vítalo slunce. Ještě nás čeká poslední letošní závod a to 31.12.2018 v Hrabové.

22.12.2018                                                                                                                                Vánoční kros Bělským lesem                                                                                                             V předvánoční atmosféře se konal již 31. ročník Vánočního běhu v Bělském lese.               Letos jsme měli možnost konfrontace s těmi nejlepšími běžci v regionu. Na startu byly dva vítězové předchozích ročníku Ludgeřovické patnáctky Martin Ocásek a Matouš Vrzala, kteří si to mezi sebou rozdali na trati.                                                                                            Třešničkou na dortu, ale byla účast České reprezentantky, která byla vyhlášená v soutěži Atlet roku 2018 na osmém místě a tou byla Simona Vrzalová. Jediná závodnice z našeho regionu, která se zúčastnila Kontinentálního Poháru v atletice.                                                            Závod žen ovládla a zcela s přehledem vyhrála.

16.12.2018                                                                                                                                 Vánoční běh OPAVA                                                                                                                     Další závod, který byl zařazen do Prajzsko Opavské běžecké ligy.                                  Tentokrát se běželo v Opavě na trase dlouhé 4 km.                                                                 Mezi muži nad padesát let znovu kraloval náš Radomír Březina.

12.12.2018                                                                                                                                RYBOST CUP 2018

Máme za sebou, již 11. ročník Polsko České tour nazvané RYBOST CUP. Název vznikl spojením dvou zakládajících měst. Tedy Polského Rybníka a České Ostravy. Celkem se běželo sedm závodů. Tři v Polském Rybníku, čtyři v České Republice v Ostravě, Chuchelné a dva v Ludgeřovicích. Těchto sedmi závodu zúčastnilo 662 běžců, podmínku závodit minimálně na pěti závodech, ale splnilo pouze šest borců. Mezi muži vyhrál Polák Kazimierz Grycman a mezi ženami Češka Ivana Zbořilová.

1.12.2018                                                                                                                                 23.halové veteránské závody, Chemnitz

Po mnoha nejrůznějších bězích (silnici a krosech - 5-21,km,)se nechal opět zlákat soutěžit v hale a to hned v Německu. V Chemnitzu proběhl už 23.ročnik halového závodu veteránu.(od 30 až ...let) Zkusím 1000 a 3000 m. Mezera mezi oběma běhy 2.5 h snad se dám do hromady. Bere mě tréma ! Už je čas - hoďka do startu. Rozběh, rozcvičení, rovinky v sousedícím tunelu. Prezentace, beru tretry a triko čislem.  Jdu  na to. Jsem zařazen v běhu 30-55 let. Prvních 600 metrů jsem v závěsu, malá strkanice, pro mě přepalene. Zbylých 300 metrů jsem se trápil, posledních 100 tak říkajíc do mrtva. Výsledek 4 místo celkově 1 v kat. v čase 3:02.53. (chce to víc tréninku). Dam si vý klus, malou svačinku a odpočinek. Zbývá 35 minut do startu trojky. Jdu se vyběhnout ven na vzduch, pak do tunelu, tam je teplo. Prezentace a jdu na plochu. První dva km se držím "planu" 3:30 na km. Finiš jsem 3 celkově a  1 v kat. v čase 10:37:10. Super druhá zlatá a čas solidni. Jak je ta atletka KRÁSNÁ.

Radomír Březina

10.11.2018                                                                                                                   LUDGEŘOVICKÁ KROSOVÁ 10

Už se pomalu stává pravidlem, že druhá listopadová sobota patří Ludgeřovickému krosu, tedy běžeckému závodu na 10km. Jak už název napovídá, jedná se o terénní běh cestou necestou, polem ne polem, který je místy okořeněn několika překážkami v podobě padlých stromů.

Letos jsme se sešli 10.11.2018 na hřišti TJ Ludgeřovice, kde je start i cíl zmíněného závodu. Prvním krokem pro úspěšné zvládnutí závodu je registrace, která probíhá v místní hospůdce. Pak už jen stačí odhodit přebytečné vrstvy oblečení, připnout startovní číslo a vyrazit směrem ke startovní čáře chytnout nejlepší pozici pro start. Ta však již byla obsazena běžci z BK Ludgeřovice, kteří si chvíli před startem udělali společnou pamětní fotku. Součástí focení byl i starosta obce Daniel Havlík, který nasával předzávodní atmosféru. Kdo ví, třeba bude za rok stát na stejném místě, v běžeckých botách, připraven vyrazit také kupředu.

Start byl plánován na 10:00 hod. Jak bylo naplánováno, tak se i stalo a úderem desáté hodiny se dalo do pohybu všech 114 běžců. Cesta vedla z hřiště, kolem kynologického klubu na pole a následně kolem kapličky do lesa, kde závodníci zůstali dalších 6 kilometrů. Trasa byla výborně připravena a počasí se také nenechalo zahanbit - jasná obloha, bezvětří a 13°C. Co více si přát? Snad jen více kyslíku do plic a silnější nohy. Každý však bojoval jak uměl. Ten nejlepší z nás byl Lukáš Turek z Kilpi Racing Team, který zopakoval loňské vítězství a navíc zvládl celou trasu v novém traťovém rekordu 0:35:45 hod. Mezi ženami se z prvního místa radovala Ivana Zbořilová z BK SAK Karviná v čase 0:44:56 hod. Mezi místními běžci obhájili svá prvenství z loňského roku Radomír Březina i Monika Gemelová, kteří zároveň obsadili druhé, resp. čtvrté místo celkově ve své věkové kategorii. Nejmladším účastníkem závodu se stal teprve devítiletý Jan Zouhar z TJ Ludgeřovice, který doběhl v nádherném čase 1:05:56. Tím věkově nejzkušenějším byl pětašedesátiletý Jiří Švrček, který zvládl trať za 1:16:44 hod.

V cíli na každého běžce, kromě dobrého pocitu, čekala neméně dobrá klobása a pivo/limo. Pro ty šťastnější i výhra z tomboly. Před pravým polednem bylo po všem. Velké díky patří všem sponzorům obec Ludgeřovice, Hello Bank, Kilpi a členům BK Ludgeřovice, v čele s Martinem Popkem, kteří se podíleli na organizaci závodu. Každoročně rostoucí počet běžců i zájem o dětské běhy svědčí o tom, že to opravdu stojí za to. Už teď se všichni těšíme na další, v pořadí již čtvrtý ročník. Tomu však bude předcházet o něco starší Ludgeřovická patnáctka, která se koná 2.3.2019. Jste srdečně zváni.

David Bíbrlík

3.11.2018                                                                                                                              HORNICKÁ DESÍTKA                                                                                                                 Závod, který nezklame jak perfektně zorganizován a proto se sem každým rokem vracíme.  Na letošní ročník se postavilo 11 našich borců na startovní čáru a znovu se přepisovali klubové tabulky. Všechny, naše holky to dali pod padesát minut a proto před nimi smekám a děkuji jim za výborný výkon. Muži podali svůj standard, který se od nich očekával a tak nezklamali.

21.10.2018                                                                                                                                Drážďany 2018                                                                                                                    Německé město, ležící na řece Labi, bylo další naší zastávkou, kde jsme mohli zúročit naše tréninkové úsilí a posunout naše osobní rekordy o kus dál. V sobotu 21. října ráno jsme přes polskou dálnici vyrazili do Německa. Po jedné zastávce na oběd jsme po šesti hodinách byli na místě. V kongresovém centru jsme si vyzvedli startovní čísla, prošli všechny stánky se sportovním oblečením, něco nakoupili a vyrazili na předem objednaný hotel. Rychle jsme se ubytovali a honem spěchali do centra, abychom si prohlédli nějaké památky, než bude tma. Naše první kroky vedly do Zwingeru, jednoho z nejkrásnějších míst v celých Drážďanech. Následovalo společné foto a pokračovali jsme dál. Prohlédli jsme si kostel Frauenkirche, který vstal z trosek - za 2. světové války byl téměř zničen a znovu kámen po kameni postaven. Pomalu se začínalo stmívat, ale my jsme ještě stihli Procession of Princes neboli Procesí princů. Jedná se o největší porcelánový výtvor na světě. Celý tento nádherný obraz je složen z 25 tisíc kostek slavného míšenského porcelánu, je přes 9 m vysoký a dlouhý 102 metrů. Zajímavostí je, že na celém obraze by měla být jediná žena, a to až ke konci průvodu. Setmělo se, ochladilo se, a tak jsme se rychle vydali zpátky do hotelu. Dali jsme si lehkou večeři, dvě pivka (jedno za čtyři eura) a alou na kutě.                                                                            Budíček byl v sedm hodin. Následovala snídaně, zaplacení hotelu a mohli jsme autem vyrazit na centrální parkoviště a odtud na start závodu. Ještě jsme stihli před startem udělat na památku fotku s českou vlajkou. Dokonce si nás vyfotil i místní fotograf do novin. A už se účastníci začali houfovat a hromadit, celkem asi 7 000 běžců na několika různých trasách. My jsme se rozhodli pro druhou nejobtížnější trasu a to ½ maraton. Napětí stoupalo a v 10:30 hod. se masa běžců z celého světa dala do pohybu. Počasí nám přálo, bylo pod mrakem a asi kolem 13 stupňů. Bylo odstartováno, běželi jsme kolem Labe přes historické centrum. Zážitkem bylo dunění bubnů, když jsme vběhli do tunelu. Akcelerace mých nohou se zrychlovala, nechával jsem za sebou další a další pomalejší běžce. Poslední kilometr jsem "napálil" a dosáhl tak svůj nejlepší letošní čas. Ostatní byli na tom ještě lépe. Valdemar Schubert obsadil 131. místo a docílil s časem 1:28:43 svůj osobní rekord. Další osobák si vytvořil Radek Artim s časem 1:31:26 a 177. místo. Já, třetí z našich, s časem 1:38:44 jsem skončil na 376. pozici. Za mnou se umístili Lubomír Bardaševský s časem 1:53:30 a Pavel Hudeczek s časem 2:10:46. A bylo dobojováno. Ještě jsme si nechali vytisknout diplomy, vyrýt na medaile naše časy a s pocitem dobrého výsledku, který jsme tady zanechali, jsme vyrazili k domovu."

20.10.2018                                                                                                                            Třeboňský maraton                                                                                                                            V sobotu jsme se s Jirkou účastnili Třeboňského maratonu, oba dva jsme si vylepšili osobáčky, takže spokojenost.

David

7.10.2018                                                                                                                              FACHMAN KROS

6.10.2018                                                                                                                                        Free Litovel Bobr Cup

Letošní Free Litovel Bobr cup proběhl v nádherném počasí. Ranní prezentace s převzetím st.čísel a čipů včetně "ohlodaného bobrového koliku"-bez něhož nelze závod dokončit proběhlo v klidu a pohodě. Pak převlečení, rozklus a hurá na start 15km běžecké části. Areálem zněla z pódia rocková muzika a poslední minuta ve znamení už legendární písně z Westernu Poslední Mohykán Jako vždy šel mraz po zádech. Start a ted AC/DC. Úprk 300m a seběh do prvního brodu-jen po kolena, výběh z vody, přeběh 200m a sešup do druhého brodu-vody po pás. Kdo neudržel stabilitu, tak se namočil až po ramena. Vyškrábat se nahoru, přeběh v areálu a mydlíme pryč. Další brod byl pod rychlostní komunikací, kde jsme prošli jak říkajíc žabákem(zem/strop 120-150cm, běžime lesem s výběhy do a z kopce, pak louka další brod, další louka, tady se dá běžet i rychleji (zlepší se technika běhu, trochu se protáhne krok a už" oraniště s protivětrem. Ta vidina cíle vyčerpání přemáhá, ale ještě jeden brod. To už "melu" z posledního. Lidé mě ženou musím ještě zabrat a vyškrábat se z vody. Konečně doběhnutí do cíle a předávka bajkerovi. Vysledek ? 45 místo celkově, v kagerii 3 v čase 1:05:42. Letos mé druhé nejlepší umístění ze 12 absolvovaných "Bobrů"

Radomír

6.10.2018                                                                                                                                Memoriál Michala Pětroše 5km                                                                                                         V běžecké sezoně je mnoho komerčních závodů, kde je mnohdy nesmyslně vysoké startovné a v podstatě pro nic a pak je pár takových akcí, kde ty peníze vložené do závodu mají smysl. A takovou akcí je Memoriál Michala Pětroše. Snad každý zúčastněný, který v sobě cítí empatie, snaží se pomáhat potřebným, má radost z toho, že může svým dílem (startovným) přispět na dobrou věc, celá část startovného šla přímo na mobilní hospic Ondrášek.Sice jsem nestála na bedně, ale i 4 místo je fajn.                                                                                     Gabka

23.9.2018                                                                                                                                      KILPI RUNFEST 2018

10.9.2018                                                                                                                          KONTINENTÁLNÍ POHÁR

Největší atletická akce v naší republice a my jsme měli to štěstí, že jsme mohli být u toho. Viděli jsme v akci olympijské vítěze, mistry světa a zažily neskutečnou atmosféru na Vítkovickém stadionu. Náš běžecký klub byl vylosován do skupiny fans, pro Afriku jehož kapitánkou byla Nezha Bidouaneová. Českými patrony a zároveň patrony celoročního projektu pro školy a oddíly jsou dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková, halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák, stříbrný medailista z mistrovství Evropy ve skoku o tyči Jan Kudlička a juniorská mistryně světa ve výšce Michaela Hrubá. Českou republiku zastupovali koulař Tomáš Staněk, mílařka Simona Vrzalová a oštěpaři Jakub Vadlejch s Nikol Orgoníkovou. Celkovým vítězem, byl tým Ameriky, který posbíral během dvoudenního klání celkem 262 bodů a po právu tak získal jedinečnou trofej, která byla speciálně ke Kontinentálnímu poháru v Ostravě navržena. Obhájci titulu z Marakéše Evropané se tentokrát museli spokojit s druhým místem a ziskem 233 bodů. Třetí příčku obsadili reprezentanti Asie a Pacifiku (188 b.) a čtvrtá skončila Afrika (142 b.).

8.9.2018                                                                                                                                          Běh pro Hrabyň

Dnes jsme si akci vyzkoušeli v blátičku a s kapky deště, ale zvládli jsme to.
Letos se na start postavilo 63 běžců a 10 dětí. Což je pro nás krásné číslo a my doufáme, že příští rok bude ještě hezčí. Veronika Bučkova celkově první místo a já třetí ve své věkové kategorii.

Gabriela Prchalová

8.9.2018                                                                                                                                          Běh Chuchelnou

Jeden z mích nejoblíbenějších závodu se jmenuje běh Chuchelnou a byl to již jubilejní 10. ročník. Na startu nás doprovázely kapky vody a možná odradilo některé závodníky se postavit na start. Trasa je rozmanitá mírné kopečky střídají seběhy, lesní cesty, travnaté úseky a částečně silnice. Nejlepší z našich jako vždy Radomír Březina, který si svým výkonem vybojoval výborné druhé místo ve své věkové kategorii. Jen škoda, že jsme neměli ženské obsazení určitě by získali medailové pozice. Tak snad zase za rok. Budu se těšit !!!

1.9.2018                                                                                                                                          RUN TOUR OSTRAVA

Jen mé malé příspěvky z posledních dvou víkendů. Týden zpět jsem byl v Opavě BREDAVCITY TRAIL. Trat vedená po břehu Opavice a kolem Stříbrného jezera. Otočka a zpět trasa byla příjemná, místy náročná. Zvládl jsem 9,6km a byl v cíli 13 (1 v kat.) v čase 38:55 Tento víkend jsem byl Run Tour v Dolní oblasti Vítkovic. Běžel jsem 10 km a doběhl 13 v čase 39:02, když první kolo (5km) bylo za 18:30. No téměř dvou měsíční výpadek-zranění je patrný. Makám a už se těším na další závod. Vše naladit na RUNFEST (pulmar) a moje "srdeční záležitost Bobr cup v Litovli.

Radomír Březina

31.8.2018                                                                                                                                             B 7

Beskydská sedmička je horský ultramaraton se startem v Třinci a cílem ve Frenštátu pod Radhoštěm. Dle zvolené trasy LONG/SHORT je cesta dlouhá 95/86km s převýšením 5470/5052 metrů. Skutečný cíl je však cesta samotná.

Start devátého ročníku B7 je tradičně v Třinci a netradičně na městském stadionu. Chvíli před startem nám živě zahraje kapela Mirai píseň "Když nemůžeš, přidej víc, ..." - čili song, který nám bude ještě dlouho znít v hlavě. Po něm nastává silnější okamžik v podání státní hymny, při které ztichne celý stadion se 3000 závodníky. Je fajn, že lidé mají ještě k určitým věcem respekt. Ohňostroj, výstřel a masa lidí se dává ve 22:00 hod do běhu.

Cesta vede směrem na Velký Javorník (1031m). Prvních pět kilometrů je takřka po rovině, sem tam hloučky povzbuzujících lidí, někde i s kalíškem slivovice. Spousta dobré nálady a radost z pípnutí hodinek na prvním kilometru. Už jenom 85... První stoupání jde svižně i bez hůlek. Letět letadlem či mít alespoň dron, musel by to být úžasný pohled na světelný had blikajících čelovek, který se šplhá na vrchol Javorového. Po necelých dvou hodinách jsme nahoře. Atmosféra je úžasná. Přestože je půlnoc, stojí všude spousta diváků a fandní jakoby jsme dojížděli na prvním místě v Tour de France. K tomu ještě hraje "podširákem" živá kapela kluků z Horské služby - kytary, bicí a tvrdý rock.

Zábava skončila, teď už jen dřina. Po vrcholu následuje sestup tak jako ještě mnohokrát. Klesáme do obce Řeka, kde čeká první občerstvovačka s pitím. Lupnu do sebe 3dl ionťáku a už zase nahoru pod Ropici. Cesta vede strmě vzhůru, úzkou cestou. Je to bowlingová dráha, kde když jeden spadne, tak bere dalších 10. Naštěstí padalo jenom kamení. Chvíli rovně a pak zase sešup dolů do obce Morávka, kde čeká první občerstvení. Tyto oázy pohody se stávají motorem pro další cestu vpřed. Ládujeme s Honzou do sebe vše co je k dispozici a potom už vzhůru pod Travný. Ten bereme traverzem po kterém následuje další občerstvení v obci Krásná. Čeká nás nejvyšší vrchol trasy - Lysá hora (1324 m). Cestu znám, vede po žluté a docela se toho děsím. Šel jsem zde před pár měsíci v opačném směru a tehdy litoval všechny co jdou opačně. Nevím co lijí do toho ionťáku, ale cesta vzhůru ubíhá vpohodě. Jdeme bez zastavení, předcházíme hodně souputníků a za méně než 80 minut jsme na vrcholu. Do východu slunce zbývá 10 minut.Je ale zataženo, takže pádíme dál do Ostravice a už se těšíme na polívku na další občerstvovačce. Nejsme sami. Fronta je dlouhá jako kdysi ta na banány. To nás ale neodradí, jsme takřka v polovině cesty a je potřeba výrazně dobít baterky. To se daří. Cesta na další vrchol Smrk (1276 m) tedy začíná z vesela a kupodivu tak i pokračuje až na samotný vrchol. Tam se chvíli kocháme krajinou nebo vlastně spíše vydýcháváme nastoupané metry a pak už zase sešup dolů do obce Čeladná. Tady máme za sebou 54 km. A hlavně tady mají párek s hořčicí. Po asi půl hodině obžérství se zvedáme a vyrážíme směr Čertův mlýn (1205 m). Nikdy jsem tam nebyl a hodně se těším. Těším se ještě asi půl hodiny. Už tam vlastně ani nechci. Naštěstí uhýbáme zase do lesa, cesta vede strmě vzhůru a člověk přestává přemýšlet. Levá, pravá, levá, pravá, ... a jsme tam. Odpípneme se na checkpointu a "valíme" na Pustevny. Těšíme se, jak jinak, než na další občerstvovačku. Ta je asi nejlepší. Kromě další polívky dáváme chleby se škvarkovou pomazánkou, rohlíky se salámem, kyselé zelí, horalky, banán, meloun a zapíjíme kofolou a ionťákem. Vše konzumujeme naležato na asfaltu kam jsme odpadli řízeným pádem. První dilema bylo jestli se zvednout a jít na další nášup. Zvítězil instinkt, takže se šlo. Druhé dilema bylo jestli si cestu ulehčit a jít po hřebeni přes sochu Radegasta na Radhošť (a dostat časovou penalizaci) nebo jít klasicky dolů na Ráztoku (580 m) a pak zase vzhůru na Radhošť (1129 m). Naštěstí začalo pršet, takže se rozhodování ulehčilo. Jdeme delší, za to méně pohodlnou cestou. Za rozhodnutí jsme byli zvrchu odměněni a po 15 minutách přestalo alespoňpršet. Cesta nahoru opět nekonečná, nejen pro nás, ale i pro další bojovníky. Jsme tam. Na Radhošť zbývá poslední kilometr po hřebenu. Táhne nás chuť piva. U kapličky pípáme a pak už nás čeká klesání 580m na Pindulu. Říká se, že každý má cestou na B7 nějakou krizi. Těch chvil, kdy si člověk říkáco tu vlastně sakra dělá bylo nespočet, ale okamžik kdy bychom uvažovali o tom, že to zabalíme nenastal ani na chvíli. Přesto, kdyžbych měl vybrat okamžik kdy bylo nejhůř tak to je zde při sestupu na Pindulu. Po prvotním sešupu sjezdovkou to je mírně z kopečka dolů, prostě ideální místo na běh. Místo toho se sunu pomalu vpřed. Několikrát jsem četl, že když už člověk nemůže tak se v něm něco přepne a ožije. Marně hledám vypínač. Tím správným impulsem se však ukázala být další občerstvovačka na Pinduli.Opakujeme obžérství z Pusteven, jen už kofola není. Místo toho měním alespoň ponožky. Těžko říci co pomohlo více, ale chytl jsem druhý dech. Na Velký Javorník (918 m) skoro vyběhneme a dolů už opravdu i střídavě běžíme. Ve městě už nás povzbuzují náhodní kolemjdoucí a 200 metrů před náměstím vbíháme na červený koberec, který nás dovede až do cíle. Tam dorazíme devět minut po osmé hodině večerní. Za sebou jsme nechali 86,4km a 5052 výškových metrů. Teď už jen vystoupat pár posledních metrů pro medaili, ale to už hravě zvládneme. V kategorii SHORT jsme obsadili s časem 22:09 hod. konečné 193. místo z 893 týmů.

Doběhli jsme doslova za minutu dvanáct. V cíli jsme vypili jednu kofolu, došli ještě kilometr k zaparkovanému autu, převlekli se do suchého a v tu chvíli se otevřela obloha. Hromy, blesky, kýble vody. Všichni co došli po nás jsou vítězové. Ti skuteční vítězové v naší kategorii (Šafránem/Mozola) to zvládli za 13:32 hod. Profíci v kategorii Long (Najvert/Zemaník) dali dokonce 95km za neskutečných 12:02 hod.

David Bíbrlík

22.8.2018                                                                                                                                   NIGHT RUN HLUČÍN

Letošní ročník, byl pro náš klub velice úspěšný. Z Hlučínské tmy zasvítily dvě stříbra a jeden bronz. Nejlepší z našich zas a znova Valdemar Schubert celkově sedmí a v kategorii druhé místo. Mezi ženami Petra Kuchařová také výborné druhé místo a třetím místem ve své kategorii je doplnil Lubomír Bardaševský. Závodu se zúčastnilo 8 našich členů 2 byli ze zdravotních důvodu pouze fans. Tento závod se stává čím dál populárnější, protože nočních závodu moc není. Letos bylo na startu 73 běžců.

15.8.2018                                                                                                                               Rockpoint horská výzva

v sobotu jsme byli s Jirkou na závodě v jeseníkách. 38km po hřebeni a 1500m nahorů a dolů. v příloze posílám výsledky (distance half) + jednu společnou fotku na startě + propagační video co natočili - pro zajímavost. přestože jsme vybíhali za deště tak se počasí umoudřilo a byla to nádhera.

David


13.8.2018                                                                                                                              LÉTOFEST OSTRAVA

Letošní nejaktivnější běžec si užil svoji sladkou výhru a byl přítomen velké hudební události, která se konala v našem městě. Na dvoudenní akci v Dolní oblasti Vítkovice vystoupily ty největší hvězdy populární hudby. K vidění byly NO NAME, CHINASKI, MIG 21, MAREK ZTRACENÝ, WANASTOWI VJECY a KABÁT.

3.8.2018                                                                                                                                VALACHY MAN

Je největší veřejný amatérský triatlon u nás s intervalovým starte. Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se konal v horkém pátku 3. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Vítězem se stal junior Radim Grebík, mezi ženami šampionka Helena Erbenová Karásková. Z našich si nejlépe vedl Valda, krásné 125 místo a já až na chvostu výsledkové listiny 273 v celkovém pořadí. Pro mě osobně nejtěžší horský triatlon v životě.

25.6.2018                                                                                                                                 Sjíždění řeky Opavice

V sobotu 23.6 se náš Běžecký klub rozhodl podívat na oblíbenou běžeckou trasu podél řeky Opavice z trochu jiného úhlu. Tentokrát jsme totiž nesledovali řeku z břehu namáhajíce nohy, ale naopak z vody sledovali břeh posilujíc naše ruce. Když jsme se v sobotu ráno probouzeli do deštivého dne, nikdo z nás nečekal, že se počasí umoudří a kromě pouhých pár kapek nám během dne zasvítí i sluníčko (i když někteří z nás s sebou měli i opalovací krém - hned vedle pláštěnky). Sešli jsme se v 10 hodin v Háji ve Slezsku, takže byli všichni dostatečně vyspalí a připravení na celodenní výlet. Jakožto doprava po vodě nám sloužila jedna kánoe a dva rafty. Kánoe byla sice rychlejší, ale za to bylo poznat, pokud se jeden ze dvou členů posádky flákal. Za to raft byl spíše společenským dopravním prostředkem, protože se na něm vezlo hned 6 běžců a pokud někomu docházely síly, mohl si na chvíli odpočinout, aniž by to ostatní poznali. Krátce po poledni jsme byli za půlkou, v obci Jilešovice, kde jsme šli protáhnout nohy a hlavně naplnit žaludky. V místní restauraci jsme se posilnili polévkami a mnozí i smaženým sýrem, který byl potřeba na načerpání energie na druhou polovinu cesty. Druhá polovina byla zpestřena o malý sportovní sjezd a několik plytčích míst, které občas někoho donutili osvěžit si chodidla v řece. Těsně před koncem naší cesty jsme si užili v Loděnici poslední společné doušky piva, někteří neúnavní jedinci využili místní trampolíny, a po dosažení lávky v Třebovicích jsme se každý vydali svou cestou, protože mnoho z nás mělo ještě nabitý program. Nicméně to byl krásný den a my jsme si mohli pořádně procvičit ruce na 14 km dlouhé trase z Háje do Třebovic. Bylo to skvělé zpestření našich společných běžeckých chvil o další společnou aktivitu a věřím, že i do budoucna vymyslíme další výlety obohacené o nové zkušenosti.

Lucka D.

6.6.2018                                                                                                                                          Běh Velkými Albrechticemi                                                                                                        Vydali jsme se poprvé vyzkoušet tradiční běžecký závod do Albrechtic, byl to již 34. ročník. Jak je letos tradicí bylo znovu velké horko i když byl start v 18 hodin. Velice krásný závod přes město uličkami a po cyklostezkách. Rovinatý závod, který zvládne každý v celkem solidním čase se vydařil. Po závodě sprcha párky a jako bonus jsme v tombole s Alenou vyhrály kuře od místního sponzora.

4.6.2018                                                                                                                                 Memoriál Josefa Odložila Praha                                                                                              Krásný prožitý atletický závod na Memoriálu Josefa Odložila. V rámci mítinku, byla zařazen závod veteránu (40 a vice let) na 1500m. Na první dva jsme opravdu neměl (42let) a pak jsme se "prali" o třetí místo. Dofinišoval jsem 4 v čase 4:42:45

Radomír Březina

26.5.2018                                                                                                                                   ČESKÝ BĚH ŽEN                                                                                                                               Již po druhé se děvčata z našeho klubu zúčastnily prestižního závodu, který nemá v celé republice obdoby. Díky našim partnerům vyrazily do závodu v nových trikotech a v lánu žluté barvy vypadali jako krásné květinky v řepkovém poli.                                                              Mezi 30 týmy jsme obsadily 14, 16 a 18 místo. Skoro všechny si vylepšily své osobní rekordy a ve velikém horku podaly výkony na hranici svých možností. Jejich úsilí ohodnotil i moderátor Jakub Kohák a chtěl se s něma vyfotit.

26.5.2018                                                                                                                          HLUČÍNSKÝ PŮLMARATON                                                                                                              V sobotu 26.5.2018 se konal tradiční hlučínský půlmaratón o netradiční délce 22,1 km. Přesně v 9 hod odstartovala za slunečného počasí skupinka 32 maratónců, za kterými se pustilo o pár minut později 154 půlmaratonců. Běželo se po pravém břehu řeky Opavy do Jilešovic a následně po cyklostezce do Dolního Benešova. Cestou jsme míjeli ptačí pozorovatelnu Kozmice - nádherné místo k zastavení hlavně v ranních hodinách. Dnes však musel stačit jeden rychlý pohled. V Dolním Benešově jsme obkroužili rybník Nezmar a uháněli zpět k Jilešovicím a následně po levém břeku Opavy k hlavní silnici Děhylov-Hlučín. Na sedmnáctém kilometru následovala otočka a oběh hlučínské štěrkovny. Teplota se už vyšplhala na 26°C a já začal uvažovat o změně disciplíny na plavání. Po chvíli jsem narazil (a nebyl jsem dle ohlasů v cíli jediný) na pár mladých nudistek, které stály na břehu a nastavily (dlaň) k plácnutí. No skvělé, chuť běžet dál se v tu chvíli začala limitně blížit k nule. Motivaci jsem našel ve vychlazené dvanáctce, která orosená čekala, aniž by o tom věděla, v cíli. Tam jsem dorazil s časem těsně pod 1:45 hod a byl jsem za to rád (tedy do doby než jsem doma zjistil meziroční zhoršení o 2 minuty :o)) Půlmaraton vyhrál Vojtěch Schneider v čase 1:22 hod. Teď už to pivo, lehnout do trávy a fandit dobíhajícím. Domů jsem vyrazil těsně před 12hod, zrovna ve chvíli, kdy do cíle dorazil první maratonec Jiří Pytlík z MK Seitl Ostrava s časem těsně pod 3 hod. Skvělý výkon. A skvělý výkon všech, kteří v tom úmorném vedru poledního slunce do cíle vůbec doběhli.

Dvid Bíbrlík

19.5.2018                                                                                                                                   SILESIA BIKE MARATHON                                                                                                            Naši členové jsou velice všestranní a dokážou soutěžit i v jiných disciplínách než je jenom běh.                                                                                                                                                      V nabité konkurenci obsadil náš Radek Rozmahel v závodu na 90 km 31. místo časem 05:05:30

19.5.2018                                                                                                                                     Jistebnický VH půlmaraton

Byl velice úspěšný tři naši běžci, byli na bedně velká gratulace.