Domů » Ludgeřovická 15

Ludgeřovická 15

LUDGEŘOVICE Už se stalo pravidlem, že druhou březnovou sobotu žijí Ludgeřovice sportem. Ne jinak tomu bylo 2.3.2019, kdy se konal jubilejní desátý ročník běžeckého závodu Ludgeřovická patnáctka. Jak už název napovídá, hlavním závodem je trať na 15km, která je doplněna závodem na 3km a dětskými běhy. Příležitost k účasti mají i rychlí chodci v rámci nordic-walking.

Desátý ročník si žádal něco speciálního. Organizátoři tak pozvali do hlavního závodu všech devět předchozích vítězů v hlavní kategorii, z nichž se na start postavilo 5 borců. Ti, společně s ostatními 167 běžci, vyběhli přesně v 10 hodin z hřiště TJ Ludgeřovice směrem do Petřkovic.

Téměř celá trasa vedla po zpevněné cestě, výjimkou byla asi 500 m dlouhá krosová vložka. Zhruba na třetím kilometru jsme se napojili na lesní asfaltovou cestu, která spojuje Petřkovice se Šilheřovicemi. Před každým z nás se tak otevřela pár kilometrů dlouhá rovinka na kterou se roztáhlo celé startovní pole. Tady bylo to ideální místo se do toho pořádně opřít. Počasí bylo takřka ideální, pod mrakem, lehce nad nulou a bezvětří. Zajímavým zpestřením, zejména pro mimo zdejší běžce, je běh kolem pěchotních srubů.

Tato část trasy vedla do menšího kopce a u mnohých z nás běžecké tempo mírně povadlo. To proto, aby byl čas se i kochat pohledem po okolí. Pak už následovala obrátka a cesta zpět k Petřkovicím. V tuto chvíli se objevily nejméně dvě neznámé – jestli člověk vydrží z dechem až do konce a jak dopadne seběhnutí té podmáčené a blátivé polní cesty.

Přežili a doběhli všichni. Tedy až na jednoho účastníka, který do výsledkové listiny zapsal DNF (nedokončil). Těmi šťastnějšími, kteří dokončili, bylo všech 171 běžců, kteří dorazili do místa startu, a to v časovém rozptylu 0:51:26 – 1:47:07 hod. První tři místa obsadili předchozí tři vítězové Ludgeřovické patnáctky.

Vítězem, navíc v traťovém rekordu, se stal Martin Ocásek v již avizovaném čase 0:51:26. Hned za ním se umístil Jan Zemaník s časem 0:52:13 a třetí místo uhájil Jiří Pytlík s časem 0:53:55

Tři nejrychlejší (Zemaník (2) – Ocásek (1) – Pytlík (3))

První ženou v cíli byla dle očekávání Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava v čase 0:59:54. Druhou v cíli byla Hana Legerská v čase 1:05:47 a třetí Tamara Hudečková v čase 1:07:08