Zlatý Hradec

27.02.2021

HRADEC KRÁLOVÉ -  Je sobota ráno a budí mě místní zvonička v centru Hradce Králové, která zrovna odbíjí 7 hodin. Ještě si můžu chvíli poležet a pak vyrážíme na snídani do restaurace hotelu. Dnes se běží poslední závod v sérii zimních běhů Innogy Winter Run. Letos je tento běžecký seriál zkrácený o 2 závody kvůli "Covid" nařízením.

Tak jsem si řekla, že si to dnes pořádně užiju. Během dopoledne sluníčko začalo prosvítat mezi mraky, takže opět příjemné počasí pro běh. Po rozcvičení a rozběhání jsem se tentokrát postavila na start jako první a běžela za vodičem, který jel na kole. Hradecká trať měří 4,35 km a vede kolem řeky Labe. Pro mě byla tato trať premiérou.

Asi třetina trasy byla blátivá, protože přes noc vydatně pršelo. Proto jsem taky chtěla běžet co nejdřív, ať nemám trať příliš rozťapanou. Přebíhali jsme dva mosty, kde jsme vždy zdolávali malé kopečky. Bylo to jak na houpačce, nahoru a dolů. Nakonec rovinka do cíle, kde jsem to opět napálila hlavně díky povzbuzování mého muže.

Na posledním kiláku se přede mě dostala juniorka Jana z Turnova a udávala mi tak dobré tempo. Celkově jsem tedy doběhla jako druhá žena a první v kategorii v čase 0:17:15 a tempu 3:58/km. Takže tempo z Prahy jsem opět udržela. Spokojenost a radost veliká!

Vítězství v seriálu o Českomoravský pohár v zimním běhu na 4 km jsem tak obhájila z loňského roku a vyhrála s plným počtem bodů za každý závod. Ve dvou městech (Ostrava a Olomouc) jsem zvítězila i absolutně mezi ženami.

Bylo super si zazávodit, ta atmosféra, organizace, fandění lidí kolem... Prostě bezva, jediné, co mi chybělo, bylo slavnostní vyhlášení vítězů. Ale i tak jsem si vše perfektně užila.