„Zlatý double“ na Winter Run

06.02.2021

OSTRAVA -  Sobota ráno, venku zlehounka nasněženo a mě čeká závod na 4 km v Komenského sadech v Ostravě. Vzhledem k vládním opatřením se do poslední chvíle nevědělo, zda se vůbec poběží, ale pořadatelé se nakonec dohodli na individuálních výbězích, což ničemu neodporuje.

Během cesty do Ostravy jsem si pohrávala s myšlenkou, že se rovnou přihlásím i na trať na 8 km, protože kdo ví, jestli budou další závody povoleny. I tak se stalo, člověk je rázem o 1000 Kč lehčí, ale za ten úžasný zážitek a atmosféru to stálo.

Start tedy probíhal individuálně v cca 3 sekundových odstupech. Já se na start postavila mezi posledními spolu s běžeckým parťákem Davidem. Trať byla značená a na kritických místech stáli organizátoři v reflexních vestách a udávali směr. I přesto se ale stalo, že někteří zabloudili. Většina trasy vedla po asfaltu, část se běžela po šotolině. Věděla jsem o jedné soupeřce, na kterou si musím dát pozor, abych mohla obhájit loňské vítězství z Ostravy. Naštěstí vybíhala přede mnou několik minut, tak mi Michael na trati nahlásil její finální čas. Ten byl pro mě motivační a mi zbývalo posledních 500 m do konce. Čas byl dobrý, stačilo jen udržet si stávající tempo, ale to mi nedalo a cílovou rovinkou jsem se prohnala jako vítr a bylo to.. V čase 0:16:06 jsem si doběhla pro zlato. Soupeřce jsem tak nadělila necelých 30 s, což byl úspěch, protože na všech závodech, které jsme spolu, kdy běžely, mne vždy porazila.

Asi za hodinu jsem se opět vydala na start, tentokrát na trať 8 km, což znamenalo proběhnout daný okruh 2x. Starty opět probíhaly individuálně a já vybíhala mezi posledními spolu s parťáky Davidem a Adamem, kteří běželi také 4 km. Trať už byla více blátivá a sníh už téměř všude stál. I tak se však běželo dobře a držela jsem si tempo. Cíl jsem si pro sebe nastavila do 34 minut. Tentokrát jsem nevěděla, jak jsou na tom ostatní, ale když člověk předbíhá ty, co vyběhli o několik minut před ním, tak je to dobré znamení. Cílovou rovinkou jsem opět prosvištěla a bylo z toho další zlato v čase 0:33:34. Dnešní cíl tedy splněn. Třešničkou na dortu bylo absolutní vítězství mezi ženami na obou tratích.

Odměnou pak byly krásné účastnické medaile a objetí mých nejbližších. Bohužel na základě vládních opatření nemohlo proběhnout vyhlášení vítězů. Smskou všem účastníkům přišly výsledky a celková výsledková listina je dostupná na internetu. Vítězům všech kategorií bylo slíbeno, že ceny včetně medailí jim přijdou poštou. 

                                                                                                       Markéta Kašná