Zimní běh

26.01.2018

HLUČÍN - První ročník zimního běhu v Hlučíně nabídl rozmanitou trasu, která vedla ve směru na Děhylov. Poté závodníci podběhli most a dále pokračovali kolem řeky po proudu. Zmrzlé úseky se střídaly s ledovkou a bahínkem. Dva kopečky na Bobrovníky a Vinnou horu prověřili naši fyzickou zdatnost a vytrvalost. Mé doporučení. Příští rok si zlepšit svůj osobní rekord.


ZIMNÍ BĚH Hlučín patří do "série" hlučínských běhů, které spolupořádá (a velmi dobře) Gabriela Svačinová. V loňském roce jsem se zde zúčastnil Hlučínckého půlmaratonu, a protože ta atmosféra byla tehdy velice příjemná, měl jsem už po doběhu jasno, že se zase vrátím.

Po desáté hodině se scházím s kolegy z BK Ludgeřovice v prostorách restaurace Laguna na hlučínské štěrkovně. V teple převléct a pak už vyrazit do zimy a čekat na start.

A pak už přišlo nevyhnutelné, tj. start. Na ten se postavilo celkem 106 běžců, kteří se v 11hod dali do rychlého pohybu. Chvíli za němi totiž vypustili psi. Nebyli naštěstí sami a bez řetězu. Šest dvojic běžec-pes tvořilo malou, ale veselou skupinku Canicross.

Cesta poté směřovala podél štěrkovny k řece Opava a obíhala se Vinná hora. Což nikoho neodradilo. S pády se počítalo. Ale cíl se blížil. dorazil jsem na 19. místě v čase 0:47:58 hod. Doufám, že za rok znova. Bylo to fajn.

                                                                                  David Bíbrlík, behotoulani.cz