Další zlato na Winter Run

14.02.2021

OLOMOUC -  Je sobota ráno, za okny se honí vločky a mě čeká cesta do Olomouce, já se jen povezu, řídit bude Michal, můj dvorní řidič :) a s námi vyráží i Natálka.

Cesta do Olomouce probíhala docela dobře vzhledem k neustálému sněžení. Tentokrát jsem byla rozhodnutá, že poběžím jen 4 km, a tak se i stalo.

Stejně jako v Ostravě se závod běží individuálně v tří vteřinových odstupech. Olomoucká trať se běží celá parkem, konkrétně Smetanovými a Čechovými sady a měří 4,15 km. Na každém kritickém místě stojí pořadatelé v reflexních vestách a určují směr. Vybíhá a sbíhá se jeden most, který se v jednom místě stáčí a pak už se fičí do cíle.

Po vyzvednutí startovního balíčku, rozcvičení a rozklusujsem se postavila na start opět mezi posledními a po mně nastoupil David a za ním běžel Jan Adam.Všichni tři jsme aspirovali na přední pozice a kupodivu se nám to všem na 4 km trati podařilo.

S Davidem jsme vypálili první kilometr pod 4 minuty, pak začaly postupně tuhnout nohy a sníh a místy led na trati to ještě ztěžoval. Motivace dokončit závod v co nejlepším čase nás ale přesto neopouštěla. Po prvních dvou kilometrech se přede mne dostal David a já se na něj postupně dotahovala. Konečný čas jsem měla 17min 11 s, David byl o 12 vteřin lepší, Adam dokonce o víc jak minutu. Vzhledem k podmínkám jsem byla s časem spokojená, ale do poslední chvíle jsem nevěděla, jak na tom jsem. Dnes totiž nebyly výsledky hned, ale až po doběhnutí trati na 8 km. Tak jsme udělali pár fotek a jeli domů. Opět totiž nemohlo proběhnout hromadné vyhlášení.

Během cesty jsem koukala průběžně do mobilu a sledovala výsledky. Až když jsme dojeli do Hlučína, tak výsledky byly k dispozici. Oči mi zajiskřily při zjištění, že jsem první v kategorii a zároveň nejrychlejší žena závodu na 4 km. Taktéž mí kamarádi David s Adamem kralovali ve svých kategoriích.

Konečně jsem zažila opravdový Winter Run na sněhu :)