Vítkovická pětka

27.06.2020

OSTRAVA - Po dvou týdnech se opět běžel Moravskoslezský běžecký pohár, a to v Ostravě-Vítkovicích. Na startu Vítkovické pětky se sešlo 112 závodníků a nechyběli ani "staří pánové," kteří mají v MBP svou kategorii v čele s legendou "Dědkem Beskydským". Náš klub reprezentovali Market, Adam a Luboš, zbytek grupy závodil ve Vojkovicích. Celý závod doprovázelo velmi slunečné počasí a 27 °C, ale na časech to znát nebylo! Po odstartování se vydali všichni na trať, která vedla z Náměstí Jiřího z Poděbrad přes průmyslovou část Vítkovic a zpět po "Ruské" do cíle, kde všichni absolvovali ještě jeden okruh okolo náměstí.

Mezi muži probíhal souboj trojice Daniel Filip z MK Seitl (17:15), Tomáš Věnsek z MK Seitl (17:19) a Michal Vlček z Vitalo Chocolates (17:24), kteří doběhli v pěti sekundových odstupech. Adam skončil na 5. místě (19:36) ve své kategorii a Luboš na neoblíbeném, ale pěkném čtvrtém místě (24:04) ve své kategorii. V ženách opět potvrdila roli favoritky Petra Pastorová z MK Seitl (19:00), druhou příčku obsadila její oddílová kolegyně Magdaléna Drastichová (19:32) a třetí skončila Kateřina Bluchová z SSK Vítkovice (19:45). Market skončila pátá a čas 20:05 bohužel na bednu tentokrát nestačil ! V cíli čekaly na všechny běžce krásné účastnické medaile a občerstvení v podobě tropického ovoce, jež ladilo s dnešním počasím, které bylo opravdu tropické !