Valachy man

24.07.2020

NOVÝ HROZENKOV - Ani letošní pandemická situace nám nepřekazila se zúčastnit jubilejního 10. Ročníku nejprestižnějšího triatlonového závodu na Moravě, který se konal 24.7. v Novém Hrozenkově. Díky našim partnerům Hello Bank a Kilpi, jsme měli startovné s cela zdarma. Za to jim děkujeme.

Absolutním vítězem závodu na krátké trase se stal Petr Vabroušek, nejúspěšnější český Ironman. Právě on mimochodem vyhrál vůbec první ročník, který se konal přesně před deseti lety. "Nečekal jsem, to neměl jsem žádné ambice, prostě jsem si to jen chtěl užít. Mojí doménou jsou dlouhé ironmanské trasy a tyto sprinty beru hlavně jako zábavu. Ale plavalo, jelo i běželo se mi dnes výborně, tak jsem věřil, že budu vepředu. To, že jsem vyhrál, bylo příjemné překvapení. Byla tu řada silných sportovců," pochvaloval si Petr Vabroušek. Obvykle se na Valachy Manovi účastní dlouhé trasy. Krátkou tentokrát zvolil, aby mohl být k dispozici při sobotním závodu svým svěřencům, kteří se právě účastní jeho Triatlonového kempu v blízkém Spa hotelu Lanterna a sobotním závodem svůj trénink završí. "Druhým důvodem je, že nejsem silný na horském kole, závodím na silničce. A za týden mě čeká Mistrovství ČR, tak jsem nechtěl riskovat," dodal Petr Vabroušek, který opět ocenil atmosféru závodu i jeho zajištění. "Za těch deset let, co sem jezdím, přibylo lidí, přidala se dlouhá trasa, celé to narostlo, ale atmosféra a pořadatelské zajištění jsou stále skvělé. Valachy Man má dlouhodobě nastavenou velmi vysokou laťku," uzavřel Petr Vabroušek. Trasu 240 metrů plavání, 12 km kola a 3,5 km běhu zajel v čase 0:45:35. Druhý skončil Kryštof Bursa a třetí Jiří Souček,

A co se týče členů Běžeckého klubu Ludgeřovice, tak ti si nevedli vůbec špatně. Nejlepší z našich byl Valdemar Schubert, Který byl pomalejší v plavání, ale ztrátu smazal na kole a v závěrečném běhu. Jeho 16. místo v čase 57:12 je vynikající. Pod hodinu to zvládl i Radek Artim a časem 58:52 bral 20. Místo. Další pořadí našich borců bylo Jirka Bystřičan 24. místo čas 1:10:32, Martin Popek 56. místo čas 1:14:44. Mezi ženami byly dvě naše děvčata Martina Sosnová ve své kategorii vybojovala 18. místo časem 1:07:28 a Alena Sobková ve druhé kategorii žen 14. místo časem 1:08:53. Odměnou nám byli pamětní medaile z jubilejního 10. ročníku triatlonu VALACHY MAN 2020, které vyráběli skláři Pavel a Tomáš Horákovi z Karolinky. Medaile je výjimečná í díky tomu, že na výrobu byly použity čtyřlitrové sklenice. Medaile je tedy vyrobena maximálně šetrně k přírodě. Medaili doplnila modrá saténová stuha.