Trojka na dráze

28.04.2021

FRÝDEK - MÍSTEKSlunečné počasí, bezvětří, parádní podmínky pro běh, kde padaly rekordy. Takový byl jubilejní 30. ročník Trojky na dráze. Závod je součástí Frýdecko-Místeckého běžeckého poháru.

Do areálu Slezanu Frýdek-Místek se sjelo na 271 běžců a běžkyň a byly k vidění parádní výkony. I já se rozhodla, že se ve středu odpoledne zúčastním tohoto závodu a ověřím si, jak mi to jde na dráze.

Nejprve běželi žáci a dorost na tratích 200 m a 600 m, kde padl první oddílový rekord v podání atletky Slezanu FM Anny Cagašové (1:34.89 min). O druhý oddílový rekord Slezanu FM se v pozdějších hodinách postarala Barbora Bystřičanová (0:10:44).

V mládežnických kategoriích dominovali domácí atleti Slezanu, kteří až na malé výjimky nedali šanci ostatním závodníkům.

V pozdním odpoledni se pak na 3 km dlouhou trať vydali nejprve muži a poté ženy.

Absolutním vítězem mezi muži se stal Martin Ručka SSK Vítkovice (0:09:07) a absolutní vítězkou mezi ženami byla domácí Veronika Siebeltová (0:10:26), která se tak opět v plné síle vrátila k dráhové atletice.

Já skončila stříbrná v kategorii žen 35 až 44 let v čase 0:11:37. No byla to fuška. Je třeba více potrénovat, přidat na rychlosti, abych si taky mohla připsat nějaký ten nový osobáček.

Na všechny medailisty čekaly pěkné ceny a jak je ve Frýdku zvykem i krásné medaile. Jubilejní 30. ročník i navzdory vládním opatřením byl opravdu vydařený.