T-Mobile olympijský běh

08.09.2021

OSTRAVA - Opět po roce se napříč celou republikou konal Olympijský běh. V Ostravě byly na programu dva závody, a to v Porubě a v Komenského sadech, a právě tomuto se budeme věnovat v této reportáži. Oproti loňsku se opět běžela plná, nezkrácená délka trati, tedy dva okruhy na pětce a čtyři na desítce. Krásné počasí a pěkné prostředí oblíbeného Ostravského parku přivítalo 142 účastníků napříč všemi tratěmi. Nejprve si to rozdali na kiláku děti a pak přesně v 18 hodin po celé republice zazněl startovní výstřel a na trať se vydali pětkaři a desítkaři. 

Od začátku udávali tempo loňští vítězové. Z žen to byly účastnice elitní osmičky Opavské míle Markéta Kašná (19:47) BK Ludgeřovice na pětce a Hanka Legerská (43:53) SSK Vítkovice na desítce. 

Mezi muži desítkař Martin Ručka (35:24) SSK Vítkovice a na pětce Daniel Filip (18:27) MK Seitl Ostrava. A tak to zůstalo po celou dobu závodu a všichni jmenovaní tak obhájili svá loňská prvenství. Rýsuje se zde velká výzva na příští rok a zlatý hattrick. Náš oddíl dále reprezentovali Michael Kašný (22:36),

 který doběhl jako pátý muž na pětce a Natálie Pěntková (28:35), která brala na pětce 20. místo mezi ženami. 

Na všechny závodníky letos poprvé čekala v cíli účastnická medaile a pro první tři byly připravené pěkné medaile a ceny od partnerů akce. 

Michael Kašný