Skříkopská lítačka

08.08.2020

SKŘÍPOV - Sobotní odpoledne, vyrážíme směr Skřipov na první ročník Skřipovské litačky. Já poběžím čtyřku a Naty sprint na 500 m. Na registraci potkáváme Luboše, který jde také na čtyřku. Jako první jde na řadu Naty. Po výstřelu jde hned do čelní skupinky a drží kontakt s těmi nejlepšími, je nejmladší ve své kategorii! Po prvním kole drží druhé místo a za hlasitého povzbuzování taťky dobíhá do cíle jako druhá z holek v čase 0:01:47 a celkově čtvrtá a nechává za sebou spoustu starších kluků a holek! Šikulka naše, poctivý trénink s taťkou přináší výsledky! Po půl hodině jdeme na řadu já a Luboš.

Po zaznění výstřelu vyrážíme na trať a vybíháme na louku. Slunce peče, hic jako prase! Po 500 m jsem na prvním místě a před sebou mám jen pár chlapů. Po kilometru konečně les a trocha stínu. Najednou se přede mě dostává nějaká holka! Jsem v klidu a držím se pořád za ní! Trať často přechází na louky a pole, takže sluníčko pořádně peče. Na třetím kilometru moje soupeřka najednou vběhne do nějakých křáků, běžím za ní asi to tu zná. No nevím, tu jsme asi běžet neměli! Následuje prudký seběh a před náma rybník a hasiči, kteří stříkají do vzduchu vodu na schlazení! Probíháme pod sprškou a vybíhame na louku a před námi je alej, která je mírně do kopce. Mrknu na hodinky a do cíle zbývá 800 m, jdu na to, vidím, že soupeřce nohy už netáhnou a jdu před ní a předbíhám ještě jednoho chlapa. Po chvilce už slyším Michaela jak povzbuzuje, jako vždy velmi hlasitě! Alej za mnou a už jen rovinka do cíle, kde už vidím nataženou pásku, a tak zvedám ruce nad hlavu a probíhám jako první žena v čase 0:17:51!

V cíli mě hned odchytává moderátor akce k rozhovoru. Po rozhovoru konečně lehám do stínu a vidím jak dobíhá Luboš, který končí čtvrtý v čase 0:21:27. Přichází Michael a říká mi, že jsem celkově druhá. "To je paráda, to jsem nečekala", říkám si. Po půl hodině jdeme na vyhlášení, kdy dostávám cenu ještě za absolutní vítězství jako nejrychlejší žena. Odnáším si dva krásné poháry a pěkné věcné ceny. Po vyhlášení se loučím s Lubošem, který už odjíždí a jdeme na párek a zasloužené pivko. Tak jsme si pěkně zalítali ve Skřipově a aspoň rok budu držitelkou traťového rekordu.

                                                                                                    Markéta Kašná