Sjíždění řeky Opavice

24.06.2018

V sobotu 23.6 se náš Běžecký klub rozhodl podívat na oblíbenou běžeckou trasu podél řeky Opavice z trochu jiného úhlu. Tentokrát jsme totiž nesledovali řeku z břehu namáhajíce nohy, ale naopak z vody sledovali břeh posilujíc naše ruce. Když jsme se v sobotu ráno probouzeli do deštivého dne, nikdo z nás nečekal, že se počasí umoudří a kromě pouhých pár kapek nám během dne zasvítí i sluníčko (i když někteří z nás s sebou měli i opalovací krém - hned vedle pláštěnky). Sešli jsme se v 10 hodin v Háji ve Slezsku, takže byli všichni dostatečně vyspalí a připravení na celodenní výlet. Jakožto doprava po vodě nám sloužila jedna kánoe a dva rafty. Kánoe byla sice rychlejší, ale za to bylo poznat, pokud se jeden ze dvou členů posádky flákal.

Za to raft byl spíše společenským dopravním prostředkem, protože se na něm vezlo hned 6 běžců a pokud někomu docházely síly, mohl si na chvíli odpočinout, aniž by to ostatní poznali. Krátce po poledni jsme byli za půlkou, v obci Jilešovice, kde jsme šli protáhnout nohy a hlavně naplnit žaludky. V místní restauraci jsme se posilnili polévkami a mnozí i smaženým sýrem, který byl potřeba na načerpání energie na druhou polovinu cesty. Druhá polovina byla zpestřena o malý sportovní sjezd a několik plytčích míst, které občas někoho donutili osvěžit si chodidla v řece.

Těsně před koncem naší cesty jsme si užili v Loděnici poslední společné doušky piva, někteří neúnavní jedinci využili místní trampolíny, a po dosažení lávky v Třebovicích jsme se každý vydali svou cestou, protože mnoho z nás mělo ještě nabitý program. Nicméně to byl krásný den a my jsme si mohli pořádně procvičit ruce na 14 km dlouhé trase z Háje do Třebovic. Bylo to skvělé zpestření našich společných běžeckých chvil o další společnou aktivitu a věřím, že i do budoucna vymyslíme další výlety obohacené o nové zkušenosti.