Segment Cup Jasénky

17.11.2020

HLUČÍN - Jeden stoupák za druhým, napadané listí, sluníčko a spousta dřiny na trati, to byl letošní krosový Segment Cup Jasénky v Hlučíně, který se konal formou časovky. Pořadatelé připravili 8,2 km dlouhou a opravdu výživnou trať s převýšením 235 m, a jak již název napovídá, tak bylo na trati pět segmentů, na kterých účastníci užívající aplikaci Strava mohli bojovat o cenné "Korunky"!

Start časovky byl v Hlučíně, kde se vybíhalo po dvojicích a s časovým odstupem tak, aby byla splněna platná nařízení. Hned po startu následoval první segment, a tím byl kopec do Bobrovníků dlouhý 1,7 km s převýšením 80 m.

Po absolvování prvního kopce následoval seběh z Bobrovníků do chatové osady a zde byl opět další segment, a to pouze 175 m dlouhý, ale za to prudký stoupák s převýšením 45 m. Po zdolání tohoto segmentu se opět sbíhalo do Kravího dolu k řece Opavě, kde byla otočka a hned výběh dalšího a nejnáročnějšího segmentu zpět do Bobrovníků o délce 700 m s převýšením 80 m. Po absolvování kopce a krátké rovinky v Bobrovnickém lese byl další sešup, a to až do osady Jasénky, kde se závodníci vydali po cyklostezce směr Hlučín, kde byl poslední stoupací a nejméně náročný segmet o délce 1,3 km s převýšením 30 m. Jakmile závodníci doběhli do Hlučína, čekal na ně poslední "sprinterský" 300 m dlouhý segment v podobě rovinky! Poté se trať uličkami Hlučína vrátila zpět do cíle.

Profil trati byl prostě jako na houpačce a v tom spočívala náročnost celého závodu, který všichni z 35 účastníků zdárně dokončili! Náš klub měl na startovním poli největší zastoupení, a to deset závodníků, z nichž pět bralo medaile! Mezi ženami do 40 let Market Kašná brala zlato a Lucka Krupová skončila pátá. V ženách nad 40 let byla Ali Sobková stříbrná. Mezi muži do 50 let bral bronz Valda Schubert. Od sedmého až po deváté místo se seřadili David Bíbrlík, Radek Rozmahel a Adam Galdia, který se obětoval a dělal vodiče Market. Mezi "veterány" do 60 let jsme měli zlato v podání Radka Artima a bronz bral Luboš Bardaševský. Předseda Martin Popek skončil na 5. místě.

Každý z účastníků musel makat na 100%, a to se našim podařilo, protože nikdo nevěděl, jak běží ostatní a výsledky byly zveřejněny až večer na webu! Vyhlášení a předání cen bude na Zimním běhu Hlučínem, pokud to situace dovolí!

                                                                                                        Michael Kašný