Runtour

20.06.2020

OSTRAVA - Dnešní den byl tak troch zvláštní, měli se konat dny obce a my jsme měli vařit jako každý rok kotlíkový guláš. Okolnosti tomu chtěli, že se tak nestalo, protože Corona nám všem změnila plány, tak jsme se vypravily do Dolní oblasti Vítkovic na tradiční a prověřený závod RunTour. Volba trati byla jasná, jdeme na 10 km. Musíme přece dohnat závodnické manko. Počasí si znovu s námi škaredě zašpásovalo a po obrovském vedru, které panovalo minulý týden, nás už tři dny smáčely proudy vody. Jdeme do toho start je naplánovaný na 15 hodin. Super přestalo pršet. Startovní výstřel a pole závodníku se dalo do pohybu. Hned od startu se urvala dvojice běžců z TJ TŽ Třinec a udávali dost ostré tempo, kterému nikdo jiný nestačil. Závod měl dvě kola s jediným mírným kopečkem. Vbíhám do druhého kola a první už běží do cíle. Tak to je tedy fofr. Čas vítěze Marka Chrastiny neskutečných 30:18 a druhého v cíli porazil skoro o minutu. Vítěz závodu to má za sebou a já mám před sebou ještě 4 km a začíná pomalu pršet.

Radek závod zvládl ve svém druhém nejlepším čase 40:56 a vybojoval druhé místo mezi muži nad padesát let. Mě pomalu, ale jistě docházejí síly, dobíhá mě skupinka s vodičkou na čas 55 minut. Chvíli se ji držím, ale potom se vzdaluje. Poslední dva kilometry do cíle z nebe padá živá voda a já zrychluji, předbíhám jedno běžce za druhým. Těsně před cílem dobíhám Vodičku s časem 55 min na závod. Jsem poslední, kdo to ještě stihl a to v čase 54:53 uf. Jediná žena z našeho klubu Pavlína si dala za cíl doběhnout to ve zdraví. Natáhla si sice trochu stehenní sval, ale čas 1:03:10 je její letošní nejlepší výkon.