Ostrava City Marathon

20.09.2020

OSTRAVA - Na letošní ročník Ostrava City Marathon jsme se rozhodli postavit smíšenou štafetu na 6 x 6 km, kterou si vzal na starost Valda. Cíl byl jasný, skončit na bedně!

Z našeho klubu nastoupili Valda, Radek a Market. Potřebovali jsme ještě nějaké rychlíky! Tak jsme oslovili kamarády Martina Pruska, Peťu Poláška a "geparda" Martina Ručku! A tým byl na světě! V neděli ráno jsme se všichni sjeli do Ostravy na Masarykovo náměstí. Ještě se k nám přidali předseda Martin, který běžel čtvrtmaraton a skončil na 40. místě a Pavel, jenž se postavil na start půlmaratonu a umístil se na 23. místě. Valda měl od začátku jasný plán, jak běžet!

Jako první na trať šel Martin Prusek, který otestoval jako první trať, jež vedla centrem města přes Komenského sady k Slezskoostravskému hradu a zpět na náměstí. Druhý úsek absolvoval Radek, který dostal naši štafetu na průběžně celkové druhé místo. Třetí úsek běžela Market, která dostala naší štafetu na první místo! Na čtvrtém úseku přebíral Peťa a tam se před nás už dostala "Pastorova banda" a už nás před sebe nepustili. Pátý úsek běžel velitel štafety Valďa a nakonec vypálil na trať náš "gepard" Martin Ručka, který proťal cílovou pásku v čase 2:27:45 a parádně zakončil naší štafetu, která v celkovém pořadí skončila stříbrná, avšak v kategorii smíšených štafet suverénně vyhrála a Valďúv plán byl na 100% splněn.