Ostrá Hůrka a podpora Marečka

31.05.2020

HÁJ VE SLEZSKU - Letošní již 24. ročník krosového závodu okolo Ostré Hůrky, který se koná v Háji ve Slezsku na Opavsku přilákal na start rekordní počet 73 závodníků. Vybíhalo se od památníku Slezského odboje, přes hájecký les po zelené turistické značce a po asfaltové silnici zpět k památníku. Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko 15 °C. Muži absolvovali 8 km trať, ženy zde běží 4,4 km. Mezi muži potvrdil roli favorita Petr Muras z SSK Vítkovice a s přehledem vyhrál před druhým Martinem Biolkem a třetí skončil Aleš Miko. Z našich skončil nejlépe Radek, který bral 2. místo ve své kategorii. V téže kategorii startovali ještě Luboš a Martin, kteří skončili na 7. a 11. místě! Adam skončil na 8. místě ve své kategorii a následoval ho Valda na 10. místě. Mezi ženami opět kralovala Petra Pastorová z MK Seitl, druhá skončila její oddílová kolegyně Magdaléna Drastichová a bronz brala naše Market. Ali skončila na 5.místě. Šanci si zazávodit dostali i nejmenší atleti, kde naše Natálka skončila na 2. místě v závodě na 400 m v kategorii žáci 1.-5. třída. V cíli na všechny čekalo vychlazené pivko a děti si pochutnaly na sladkostech.

Hned v sobotu odpoledne jsme se sešli na Hlučínské Štěrkovně, abychom během podpořili Marečka Baďuru, který to neměl při porodu lehké a už bohužel v životě nikdy nebude mluvit. Šlo již o čtvrtý ročník běhu pro děti, které v životě neměly tolik štěstí jako my ostatní! Tyto charitativní závody pořádá místní běžkyně a srdcařka Gabka Svačinová a její tým holek! Na start závodu se postavilo 53 běžců a nechyběla první dáma běhu našeho kraje Petra Pastorová. Paní Gabka přichystala 9-ti km výživnou trať, která vedla okolo řeky Opavy přes Bobrovnický kopec a Vinnou horu a cíl byl v areálu Hlučínské Štěrkovny. Celkem běžci nastoupali 150 výškových metrů, prostě pořádný krosík, který měli i někteří s vydatným slejvákem! Pro méně výkonné účastníky byl připraven pohodový pochod na 6 km. Po odstartování se do vedení dostal Jirka Pytlík z MK Seitl, který zvítězil stylem start-cíl před loňským vítězem Petrem Czillingem z Team Mountaintime a na třetím místě skončil Dušan Stoniš z Cyklosport HaF. Za nás se na start postavil Valda, který skončil na 7. místě a Adam, který si to běžel "po svojem na pohodu", na 27. místě. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Petra Pastorová z MK Seitl, ale o druhé místo se utkaly naše Market a Elen Šimonová z X-trail Orlová, z něhož vyšla vítězně Market, která postupně navyšovala svůj náskok! Mezi juniory zvítězil místní Tomáš Böhm. V cíli na všechny čekalo občerstvení v podobě ovoce a tradičního chlebíku se sádlem a pro medailisty pěkné ceny! Celkově se vybralo přes 38 000 Kč, které poputují pro Marečka! Velký dík patří Gabce Svačinové a jejímu týmu holek, které celou akci zorganizovaly a samozřejmě všem běžcům, kteří přišli během a pochodem podpořit dobrou věc! Všichni, co jsme se zúčastnili, teď už víme, jak se řekne znakovou řečí "párek v rohlíku s kečupem"!