Opavská míle

08.09.2021

OPAVA - Po dvou letech opět na startu 9. ročníku Opavské míle. Loňský ročník totiž proběhl pouze virtuální formou, takže jsem jej neabsolvovala. Letos se ale se mnou na start postavila i Natálka. Cíl byl jasný, útočit na osobáky. Strategie různé, buď to napálit a vydržet anebo postupně odpadnout. Na tak krátké trati se toho moc vymyslet nedá. A tak jsme to s Naty po zaznění výstřelu napálily a pádily, co nám nohy stačily, až do cíle. Trať míle je certifikovaná, tedy 1609 m a vede od Splitu ke kouli na Horní náměstí v Opavě. Krásná asfaltová rovinka. Běželo se super, na to, že jsem o víkendu běžela půlmaraton. Zhruba na kilometru se přede mne dostala Hanka Legerská (5:29) a chyběly mi pouze 2 vteřiny na to, abych zvítězila. Takže mi zůstává stříbrná pozice.

I tak jsem ale měla obrovskou radost z prolomení osobáku (5:31) na této trati, a to přesně o 30 vteřin z roku 2019, kdy jsem tento závod běžela poprvé. O necelou minutku později doběhla do cíle i Natálka, vítala jsem ji v koridoru, byla jsem ráda, že ji nikdo neušlapal, jelikož se závodu účastnilo kolem 650 běžců a běžkyň. A Natálka si ve svém osobáčku (6:25) doběhla pro absolutní prvenství v kategorii dívek do 10 let, kdy navíc byla i nejmladší závodnicí této kategorie. Obrovská gratulace. Proběhl slavnostní ceremoniál, kdy nám ceny předávala jedna ze sponzorek závodu a shodou okolností moje tchyně a Natálčina babička. Třešničkou na dortu bylo foto s mužskou běžeckou Elitou - Friš, Vích, Hodboď. Skvělý zážitek a za rok zase na startu..