Noční běh dobroles

30.08.2020

DĚHYLOV - Poslední prázdninový víkend byl pro nás běžce velmi náročný. Začalo to v pátek,trochu netradičně - v hospodě. V Kravařích proběhlo vyhlašování 6.ročníku Prajzko-opavské běžecké ligy,prostě POBLu. Ikdyž několik závodů se díky COVID opatřením neuskutečnilo a už to vypadalo,že se 6.ročník neuskuteční,nenechal se Marek Rinka odradit a po menších úpravách v termínech a počtech odběhnutých závodů nakonec dospěl ke konečným výsledkům. Za náš klub se zúčastnili :Radek,Pavel, Luboš a Alena. V sále jsme potkali samé známé tváře,se kterými se potkáváme hlavně na startu.Výsledky byly už zveřejněny dopředu,takže jsme věděli,že "bedna " bude!

A ne jedna. Alena Sobková - 2.místo mezi ženami celkově a 2.místo v kategoriiLubomír Bardaševský - 2.místo v kategoriiRadek Artim - 3.místo v kategoriiA po vyhlášení byla ještě tombola,kde vyhrál úplně každý.

V sobotu jsme zamířili na Noční běh Dobroles,který narychlo uspořádala Gabka Svačinová. Tentokrát se startovalo "U Žáby" a trasa vedla z Děhylova do Dobroslavic a zpět.Docela náročný terén,převýšení přes 200 metrů a tma nám daly zabrat. Ale poprali jsme se s tím statečně a vybojovali 2 zlaté medaile! Za ženy Alena Sobková,za muže Radek Artim. Byl to moc příjemný večer a Gabce patří náš obdiv,že vše tak bravurně zvládla zorganizovat! I tady byla bohatá tombola a výtěžek byl věnován na charitu - tentokrát pro Marečka. Seděli bychom ještě déle,ale ráno nás čeká další závod,tak hurá na kutě!V neděli ráno se silná sestava BK LUDGEŘOVICE sešla v Jilešovicích,kde se konal odložený Hasičský "velikonoční" čtvrtmaraton. Na výběr byly 2 tratě,kratší 4km a původní čtvrtmaraton měřil nakonec jen něco přes 8 km. Trasa čtvrtmaratonu musela být změněna,protože část původní trasy vedla areálem hlučínské štěrkovny,kde se započalo s revitalizací a probíhají tam stavební práce.

Na krátké trati jsme brali zlato,Markéta Kašná doběhla první a kdyby se vyhlašovaly první 3 místa ,měli bychom i bronz! Pavla Artimová doběhla třetí mezi ženami a byla by to její premiéra na "bedně".Škoda,že se vyhlašoval jen první muž a první žena. Všichni jsme to Pavlínce moc přáli!

Nejrychlejší z našich na dlouhé trati byl Radek Artim,který obsadil 5.místo v kategorii,za ním pak Alena Sobková,4. místo v kategorii,Martin Popek,12.místo a Pavel Hudeček,13.místo.Byl to skvělý trénink na nadcházející závod HORY BORY,kde štafetově uběhneme vzdálenost 320 km,z Beskyd až na Pálavu.