Nezmar run

11.05.2021

DOLNÍ BENEŠOVJiž druhým rokem kvůli vládním opatřením musela naše parta Hlučíňáků zorganizovat svůj běžecký závod Štěrkovna Run v individuálním režimu. Po povedeném loňském ročníku se tak rozhodli celou akci zopakovat, tentokrát však v azylu sousedního rybníku Nezmar, jelikož Hlučínská štěrkovna prochází celkovou revitalizací a nelze okolo jezera běhat. A takto se zrodil letošní Nezmar Run.

Michael Kašný
Michael Kašný

Běhalo se v krásném prostředí okolo rybníka po přírodním povrchu a každý ze závodníků musel absolvovat dva okruhy a celkem naběhat 7,1 km. Nejlépe ze všech účastníků zvládl trať Jirka Pytlík MK Seitl Ostrava (25:00) a nejrychlejší ženou se stala Markét Kašná BK Ludgeřovice (28:58). Druhá místa obsadili Tomáš Kalvar TJ Sokol Hať (25:26) a Hanka Bednarčíková (30:31). O bronz se postarali závodníci Babylonbike Litultovice Pavel Macák (26:35) a Lenka Štěpánová (30:57). Nejrychlejší junior a juniorka byli sourozenci Macalíkovi Vojta (33:37) a Karolína (32:59), která vyhrála i kategorii žen do 34 let. Za BKL jsem běžel i já, a to v čase 33:13 a bylo z toho 7. místo v kategorii. Nejlepší umístění z našich mezi muži měl Adam Galdia BK Ludgeřovice (28:23), a to 2. místo ve své kategorii. Mezi ženami běžela ještě naše Ali Sobková (39:17) a skončila šestá ve své kategorii.

Markéta Kašná
Markéta Kašná

"Na odběhnutí závodu měli účastníci tři týdny, jenže celý první týden propršel a trať byla hodně rozbahněná, i tak se ale našli srdcaři, které ani toto neodradilo. Nakonec se počasí umoudřilo a v posledním týdnu chodily časy jak na běžícím páse a hlavně nám udělaly radost pozitivní reakce běžců na náš závod a my na oplátku připravili pro naše medailisty pěkné ceny a pro vítěze každé kategorie i poháry. Doufám, že příští rok už proběhne závod v normálním režimu".

Michael Kašný