Mikulášský běh

13.12.2020

OSTRAVA - Na třetí neděli adventní se do Ostravy-Martinova sjela necelá stovka závodníků, aby zase po roce změřili síly v tradičním Mikulášském běhu. Jedná se o silniční závod na 5 km, který vede celý po asfaltové silnici, takže se očekávaly rychlé časy, o které letos nebyla nouze a došlo i na jedno veliké překvapení. Startovalo se ve dvou vlnách po padesáti závodnících.

Nejprve přišly na řadu ženy a veteráni. Zde hned po startu šlo do čela duo Petra Pastorová MK Seitl a Jana Coufalová Gusta Team, která v sobotu absolvovala Mistrovství ČR v přespolním běhu, kde se postarala o překvapení, když obsadila 4. místo za elitními běžkyněmi. Na Mikulášském běhu byla Jana od začátku ve vedení a Petru před sebe po celou dobu nepustila a zvítězila stylem start-cíl a v čase 18:16 se tak postarala o další překvapení v tomto závodním víkendu.

Petra Pastorová si tedy doběhla pro stříbro a to se často nevidí! Bronzovou příčku obsadila další závodnice MK Seitl Magdaléna Drastichová. Naše holky Market s Ali doběhly na 4. a 5. místě ve své kategorii. Po ženách se na trať vydali muži. Zde celý závod opanovalo trio Vítkovických závodníků. S přehledem zvítězil Michal Stanovský, druhý doběhl Matouš Vrzala a třetí příčku obsadil Martin Ručka. Za náš klub startovali Kuba, který skončil 24. ve své kategorii, dále Luboš, který byl 12. ve své kategorii a za ním hned předseda Martin. V cíli na každého závodníka čekala účastnická medaile a na vítěze všech kategorií pěkné poháry.