LUDGEŘOVICKÁ KROSOVÁ 10

10.11.2018

LUDGEŘOVICE - Už se pomalu stává pravidlem, že druhá listopadová sobota patří Ludgeřovickému krosu, tedy běžeckému závodu na 10km. Jak už název napovídá, jedná se o terénní běh cestou necestou, polem ne polem, který je místy okořeněn několika překážkami v podobě padlých stromů.

Letos jsme se sešli 10.11.2018 na hřišti TJ Ludgeřovice, kde je start i cíl zmíněného závodu. Prvním krokem pro úspěšné zvládnutí závodu je registrace, která probíhá v místní hospůdce. Pak už jen stačí odhodit přebytečné vrstvy oblečení, připnout startovní číslo a vyrazit směrem ke startovní čáře chytnout nejlepší pozici pro start. Ta však již byla obsazena běžci z BK Ludgeřovice, kteří si chvíli před startem udělali společnou pamětní fotku. Součástí focení byl i starosta obce Daniel Havlík, který nasával předzávodní atmosféru. Kdo ví, třeba bude za rok stát na stejném místě, v běžeckých botách, připraven vyrazit také kupředu.

Start byl plánován na 10:00 hod. Jak bylo naplánováno, tak se i stalo a úderem desáté hodiny se dalo do pohybu všech 114 běžců. Cesta vedla z hřiště, kolem kynologického klubu na pole a následně kolem kapličky do lesa, kde závodníci zůstali dalších 6 kilometrů. Trasa byla výborně připravena a počasí se také nenechalo zahanbit - jasná obloha, bezvětří a 13°C. Co více si přát? Snad jen více kyslíku do plic a silnější nohy. Každý však bojoval jak uměl. Ten nejlepší z nás byl Lukáš Turek z Kilpi Racing Team, který zopakoval loňské vítězství a navíc zvládl celou trasu v novém traťovém rekordu 0:35:45 hod. Mezi ženami se z prvního místa radovala Ivana Zbořilová z BK SAK Karviná v čase 0:44:56 hod.

Mezi místními běžci obhájili svá prvenství z loňského roku Radomír Březina i Monika Gemelová, kteří zároveň obsadili druhé, resp. čtvrté místo celkově ve své věkové kategorii. Nejmladším účastníkem závodu se stal teprve devítiletý Jan Zouhar z TJ Ludgeřovice, který doběhl v nádherném čase 1:05:56. Tím věkově nejzkušenějším byl pětašedesátiletý Jiří Švrček, který zvládl trať za 1:16:44 hod.

V cíli na každého běžce, kromě dobrého pocitu, čekala neméně dobrá klobása a pivo/limo. Pro ty šťastnější i výhra z tomboly. Před pravým polednem bylo po všem.

Velké díky patří všem sponzorům obec Ludgeřovice, Hello Bank, Kilpi a členům BK Ludgeřovice, v čele s Martinem Popkem, kteří se podíleli na organizaci závodu. Každoročně rostoucí počet běžců i zájem o dětské běhy svědčí o tom, že to opravdu stojí za to. Už teď se všichni těšíme na další, v pořadí již čtvrtý ročník. Tomu však bude předcházet o něco starší Ludgeřovická patnáctka, která se koná 2.3.2019. Jste srdečně zváni.