Letní rundál

20.06.2020

OSTRAVA - Ani déšť a bláto neodradilo příznivce běhu, aby se postavili na start letošního letního Rundálu! Na startu se sešlo 350 závodníků napříč všemi kategoriemi. Za náš klub se na start postavily Market na pětce, Naty na patnáctistovce a obě si odnesly bronz ! Počasí opravdu nepřálo a po celou dobu závodu vydatně pršelo. Nejprve přišli na řadu dětské a poté dorostenecké kategorie, kde mezi chlapci zvítězil Alexandr Tobola (0:06:13) před Michalem Kryštofem (0:06:58). Mezi dorostenkami brala zlato Gabriela Tobolová z SSK Vítkovice (0:06:38), druhé místo obsadila Lucie Jurkovská (0:06:44) a třetí místo brala teprve sedmiletá Natálie Ester Kašná z BK Ludgeřovice (0:06:49).

Po nich se vydaly na trať ženy, kde byla absolutně nejlepší Eliška Surmová z AK Olomouc (0:19:48), která se jako jediná žena dostala na rozblácené trati pod dvacet minut ! Za ní následovala Magdaléna Drastichová z MK Seitl (0:20:29) a třetí místo brala Markéta Kašná z BK Ludgeřovice (0:20:38). Jako poslední se vydali na trať muži, kde byl absolutně nejlepší Michal Šeděnka z Fénix Sport (0:16:57), druhý skončil Pavel Holec z HORE DOLE Huslenky (0:17:11) a třetí místo bral Daniel Filip z MK Seitl (0:17:22). Na všechny účastníky závodu čekalo v cíli bohaté občerstvení a pěkné účastnické medaile. Vítězové kategorií převzali také krásné ceny a prize money ! I přes nepřízeň počasí se závod velmi vydařil, a to především díky perfektní organizaci týmu pořadatelů. Závody Rundál se tak těší velké oblibě mezi běžci. Tak na viděnou na podzimním Rundálu !