Jilešovický Prásk

05.06.2021

JILEŠOVICE - Chlopi, jak se bude jmenovat ten náš závod? Kurňa ten kopec, to je taky "prask".. A tak se u piva zrodil před sedmnácti lety název "Jilešovického Prásku", náročného silničního závodu na 15 km s kopcovitým profilem trati, zasazeného do krásné krajiny okolo Jilešovic.

Dnešní trať absolvovalo celkem 29 běžců a běžkyň. Na muže čekaly dva okruhy a ženy běžely jeden 7,5 km okruh. Start byl tradičně v Jilešovicích u Malurů, poté se běželo k pomníku do Háje, kde následuje táhlé stoupání do Dobroslavic a poté prudký seběh serpentýnami zpět do Jilešovic, kde ženy finišovaly. Nejlépe trať zvládla Magdaléna Drastichová MK Seitl Ostrava (29:13), následovaná Market Kašnou BKLudgeřovice (30:50) a poslední medailistkou byla Andrea Kuklová (33:10). Čtvrtou ženou celkově, avšak první v kategorii do 35 let byla další členka BKL, a to Martina Sosnová (40:23), která teprve začíná závodit.

Na muže čekal ještě jeden okruh, který ale běželi v opačném směru. Zde se s tratí nejlépe popral Jakub Lukáš Klub přátel death metalu (57:55), druhý doběhl Martin Biolek (1:01:51) a třetí skončil Petr Škrabánek MK Seitl Ostrava (1:04:21). Náš jediný zástupce byl Luboš Bardaševský (1:28:45), který skončil na 5. místě ve své kategorii. Již tak náročný závod umocňovalo slunečné počasí a prověřilo tak každého běžce. Odměnou v cíli byla tradiční účastnická placka, chlazené pivko a vynikající zelňačka. Pro medailisty ve všech kategoriích byly připraveny drobné ceny. O organizaci celého závodu se opět postarali Jura Brož a jeho paní. Role rozhodčího se zhostil tradičně Sandokan. Tak opět za rok do toho pořádně "prásknem".

Michael Kašný