Frýdecká míle

22.11.2020

FRÝDEK-MÍSTEK -  Závod s větrem a v záři reflektorů, to byl závěr mojí letošní dráhové sezóny. První z dvojice závodů byla minulou neděli Frýdecká míle. Běhalo se po dvojicích, tak jsem zverbovala parťáka Davida z Jäklu a šlo se na věc! Běžel s náma ještě Michael a Naty, která běžela 400 m a dělala nám tak první kolo vodiče! Na domácí poradě jsme si stanovili cíle na jaké budeme útočit časy. Já pod 6 min, Michael pod 6:30 a Naty pod 1:30. No a jak se říká plány nakonec sežrala koza! Od rána foukal silný vítr a už bylo jasné, že to asi nepůjde podle plánu a jediná, kdo nakonec splnila cíl, byla Natálka, která zvládla 400 m v čase 1:27 min. a odnesla si bronz v kategorii benjamínků. Michael zaběhnul čas 6:36 min. a skončil desátý ve své kategorii. Já nakonec čas pod 6 min. nedala a bylo z toho 6:08 min., ale i tento čas stačil na první místo v mé kategorii!

O týden později jsme se opět vydali do Frýdku-Místku na Loučení s oválem, kde se běžela trojka. Tentokrát se už mohlo běhat po šesti. Byla jsem zařazena do prvního "elitního" rozběhu, kde byly Katka Krtková a Verča Siebeltová, obě ze Slezanu FM. Hned po startu jsme se urvaly zbytku běžkyň a první kilometr jsme běžely pohromadě. Po prvním kilometru se Katka urvala a Verča se jí snažila držet! Já se snažila držet Verči, ale začala mi utíkat. Cítila jsem, že síla je a mohl by být z toho dobrý čas. Nakonec jsme doběhly v asi 100 m odstupech, kde vyhrála Katka, druhá byla Verča a já třetí, avšak ony jsou ještě mladé žáby a nejsou v mé kategorii, takže z toho bylo zlato v mé kategorii a letos druhý nejlepší čas na trojce 0:11:41! A tak jsem letos dvěma zlaty zakončila závody na dráze.