Innogy winter run

22.02.2020

PRAHA - Závěrečný závod seriálu Innogy Winter Run tour se konal tradičně v Pražské Ladronce. Počasí vyšlo na jedničku, jen to trošku kazil místy silný vítr, ale to je prý na Ladronce normální !

Na startu se zdravím s Lenkou a kluky z Night Run teamu a Cyklotrenér teamu. Řadíme se do první lajny, následuje povinné foto s méďou a jde se na to ! Zazní výstřel a já pálím kupředu, ať mě zas někdo ze zadu nesundá! Po 500 metrech se pole začíná trhat. Zatím jsem druhá a Lenku mám za zády, vede nějaká holka, ale je to nějaké mládě. První kilometr za 3:35, musím trošku zvolnit. Probíháme parkem, trať je v pohodě, pěkná rovinka, asfalt někdy střídá šotolina. V půlce trati se vracíme do prostoru startu a přede mne jde Lenka a nějaká holka, u trati stojí Michael s Naty a volá na mě, že jsem třetí, první je nějaká mladá žába. Vbíháme do druhé poloviny trati, kde už je jen asfalt a trať jde lehce z kopce, na třetím kilometru dobíhám holku, co je přede mnou ! Zahájím atak a jdu před ni! Jsem druhá, ale jen na chvilku, ona jde zase přede mě! Sakra bylo to asi brzo ! Držím se pořád za ní, ale začíná mi trochu odbíhat! Pomalu se blížíme do cíle a už slyším Michaelovo hlasité povzbuzování ! Makám, co to jde, ale už ji nedám ! Poslední metry a já probíhám cílem a moderátor hlásí máme tu čtvrtou ženu v kategorii Z1 Markétu Kašnou z BK Ludgeřovice !

Holky mi dávají na krk účastnickou medaili a honí se mi hlavou, jak to že čtvrtá v kategorii, vždyť ta první je juniorka přece? Přibíhá Naty, Michael nikde ! Jdu si pro ionťák. Za chvilku přibíhá Michael a volá, že jsem druhá, moderátor to spletl, díval se na nějakého chlapa a ta holka před mnou je taky juniorka ! Spadl mi kámen ze srdce a přichází úleva, jo další medaile je doma. Potřebuji cukr, cpu se štrůdlem a zapijím ho čajem s rumem, který je v nabídce pro účastníky závodu. Jdeme na oběd a hurá na vyhlášení, kde kromě druhého místa v dnešním závodě přebírám i pohár za celkové vítězství v Českomoravském poháru v zimním běhu v kategorii ženy Z1 na 4 km. A tak končí letošní úžasné běhání s medvědy !

                                                                                                       Markéta Kašná