Frýdecká míle

25.06.2021

FRÝDEK-MÍSTEK - Včera měla Natálka Kašná premiéru v závodě na dráze na 1 anglickou míli. Běžela sice mimo soutěž s holkama o dva až tři roky staršíma, protože dle pravidel atletiky tuto distanci běžet ještě nemůže. 

V kategorii nastoupilo celkem 19 holek z toho 17 "modrý balet" Slezan FM a jedna 1. běžecký Jablunkov. Hned po startu se urvala skupinka čtyř holek Slezanu a Natálka s nimi. Tato pětičlenná skupinka začala pomalu utíkat zbytku startovního pole a holky se střídaly ve vedení, parádně se na to koukalo, skoro jako na Diamond league, kdy mezi sebou soupeří Keňanky. 

Závěrečných 200 metrů se i tato skupinka roztrhala a holky postupně protínaly cílovou čáru. Natálka nakonec skončila na 5. místě, a to v parádním čase 0:06:26,9. Byla to pro ni obrovská zkušenost, kde se opravdu závodilo a starší holky se s ní nemazaly a došlo i na lokty, požduchování a vše, co k soubojům na dráze patří. Prostě si na svou kůži zažila, co vídáváme na atletických mítincích. Mamka Market Kašná tentokrát startovala v barvách Jäklu Karviná, za který závodí na dráze a bylo z toho 1.místo v kategorii a 3. místo mezi ženami celkově.

Michael Kašný