Desítka z Jasének

16.05.2020

HLUČÍN - Hurá, konečně po dvou měsících jsme se mohli postavit na start regulérního závodu a tím byl první ročník krosové Desítky z Jasének. Byl to jeden z prvních závodů v našem kraji a to šlo vidět na startu, kde se sešla špička v kategorii mužů i žen v podání Vrzala, Muras, Pastorová, Legerská! Za náš oddíl nastoupili Ali Sobková, Markét Kašná, Luboš Bardaševský a Adam Galdia. Trať závodu byla opravdu náročná, terén lehce podmáčený, dva výživné kopce, prudké seběhy, bláto, šutry a 180 m převýšení na trati!

Pro Market to byla první desítka v životě a hned taková krosová! Po odstartování se vydalo na trať 66 závodníků a hned následoval první prudký stoupák po asfaltu do Bobrovníků, kde se hned sebíhalo přes Borovnický les do Kravího dolu, pak se běželo okolo řeky Opavy a následoval prudký stoupák na Vinnou horu a seběh do Podlesí a po cyklostezce zpět do cíle. První z našich v cíli byl Adam, který doběhl na 5. místě ve své kategorii. Největší souboj z našich sváděla Market s Hankou Legerskou, kdy ještě na pátém kilometru byla Market před ní, ale další atak už neustála a nakonec doběhla do cíle na krásném druhém místě! Po doběhu Hanka přišla za Market a řekla jí: "Ty jsi mě pěkně prohnala!"

Bylo to jejich první setkání na závodech! Další z našich doběhl Luboš na 15. místě a Ali na krásném, ale neoblíbeném 4. místě! V cíli na všechny závodníky čekalo vychlazené pivko a chleba ze šmalcem. Závod to byl pěkný a náročný, ale naši borci ho všichni bravurně zvládli.

                                                                                                       Michael Kašný