Český běh žen

29.05.2021

OSTRAVA - Ve znamení aprílového počasí byl letošní 9. ročník Českého běhu žen. Na 1242 dívek, slečen a dam se sjelo do rázovité Ostravy, aby opět poměřily své síly na třech různých tratích a to 2,5 km, 5 km a 10 km. Prostor startu byl tradičně u Fóra Nová Karolina a všechny tratě vedly přes Masarykovo náměstí a Husův sad, kde byla otočka dvaapůlky. 

Pětka pokračovala do Komenského sadu a zpět ke Karolině. Desítkářky absolvovaly okruhy dva. Pro nejmenší prcky byl připraven tradiční rodinný DM Běh v okolí Karoliny. 

Jako první přišly na řadu "Nordičky", kde zvítězila Jarmila Šmiřáková (19:03), druhé místo obsadila Šárka Volná (19:26) a třetí skončila Jitka Lednická (19:36). První běžeckou distanci a to 2,5 km vyhrála teprve osmiletá Nátalka Ester Kašná BK Ludgeřovice (10:48), která tak sebrala loňské prvenství druhé Martině Mazáčové Amazying Team (10:49) a třetí doběhla Michaela Anna Milfajtová (10:50). 

V pravé poledne odstartoval hlavní závod dne a to pětka, kde byla jasnou favoritkou Petra Pastorová MK Seitl Ostrava (19:01), která nedala soupeřkám šanci a zvítězila. Stříbro ve svém novém osobáku brala Market Kašná BK Ludgeřovice (19:44) a bronzová byla Lenka Quittová AKEZ Kopřivnice (20:18).

 Na této trati probíhal i souboj týmů, kde obhájil loňské prvenství náš "A" tým BK Ludgeřovice / Hello Bank (Byrtusová, Kašná, Michopulu, Quittová). Druhé místo bralo naše "B" BK Ludgeřovice / Hello Bank (Kuchařová, Sobková, Sosnová, Volná). Třetí skončil tým Ostravské ženy!!! (Fialová, Klusová, Sládečková, Vojkovská). Za BKL nastoupilo ještě naše "C" (Artimová, Bučková, Pěntková, Prchalová) a bylo z toho pěkné 5. místo. Naše holky tak ukázaly, že jsou "celkem slušný oddíl". 

Tečku za celým závodním odpolednem tak udělaly desítkářky, kde opět zvítězila Petra Pastorová (39:04) a získala tak "Double". Druhá skončila Petra Ševčíková (39:52) a třetí Denisa Kozáková (41:19). Celým sportovním dnem provázelo komentátorské duo sporťák Michal Dusík a Kuba "Císař" Kohák. Na medailistky ve všech kategoriích čekaly hodnotné ceny a pro vítězky nádherné designové sošky z ateliéru sochařství Fakulty umění Ostravské univerzity. Opět se tak naplnilo heslo, že každá žena v Českém běhu žen je vítězkou a společně tvoří velkolepou atmosféru!

Michael Kašný