Běh Olbramicemi

09.08.2020

OLBRAMICE - Ani tropické teploty neodradily běžce a běžkyně, aby se postavili na start dnešního již 6. ročníku Běhu Olbramicemi, a to na tratích 4 km a 16 km. Na své si přišli i "Walkeři", kteří startovali také na stejně dlouhých tratích a svou šanci poměřit síly dostali i ti nejmenší, kteří závodili na místním hřišti. Start byl společný pro oba běhy od místního rybníka, v němž se někteří borci po doběhu schladili. Závod v Olbramicích patří mezi ty náročnější a to kvůli kopcovitému profilu trati.

Do prvního kilometru běželi všichni závodníci společně, poté se rozdělili. Do cíle doběhli jako první čtyřkaři, kde byl nejrychlejší Martin Ručka SSK Vítkovice (0:13:48), druhá za ním a celkově první žena byla naše Markét Kašná BK Ludgeřovice (0:16:54), pro kterou to bylo druhé prvenství za tento víkend. Druhá skončila Petra Bálková BK Olbramice (0:18:26) a za ní doběhl druhý muž Honza Dedek BK Olbramice (0:19:52), třetí ženou byla Jana Stavinohová (0:19:59) a třetím mužem byl Tomáš Navrátil Běžci Sobě (0:20:24). Na čtyřce nás reprezentovala ještě Pavla Artimová BK Ludgeřovice (0:23:26), která obsadila osmou příčku. První pětku na krátké trati prostě opanovalo něžné pohlaví! Po necelé hodince po čtyřkařích se začali do cíle vracet první vytrvalci, kteří dostali opravdu zabrat, kdy teplota dosahovala okolo 30 °C. Jako první v cíli se objevil Patrik Pastor SSK Vítkovice (1:06:06), který s přehledem vyhrál před druhým Tomášem Věnskem MK Seitl (1:07:55) a třetí skončil Dušan Stoniš Cyklosport HaF (1:09:32).

Borci z BK Ludgeřovice se rozhodně ve startovním poli neztratili, kde nejlépe doběhl pátý Valda Schubert (1:17:55), za ním osmý Radek Artim (1:21:26), následoval desátý David Bíbrlík (1:21:57), jedenáctý Radek Rozmahel (1:22:27), sedmnáctý náš předseda Martin Popek (1:46:33) a za ním dvacátý první Pavel Hudeczek (2:00:39).

První ženou v cíli byla Petra Pastorová MK Seitl (1:17:35), která měla za sebou včerejší vítězný Rajecký maraton! Druhá doběhla Zuzana Jurajdová (1:22:18) a třetí skončila Katka Polášková Pomalé Šípy Kopřivnice (1:32:39). Jedinou ženou na vytrvalecké trati z našeho oddílu byla Ali Sobková (1:32:42), které o pouhé tři vteřiny uniklo třetí místo a skončila čtvrtá. S Ali po celou dobu běžel Adam, který jí dělal vodiče a držel jí tempo. Dlouhou trať prostě ovládli Pastorovi! Nordic Walking na 4 km vyhrála Marcela Ručková (0:34:17), druhá skončila Mária Bílková (0:36:34) a třetí byl Jiří Švrček (0:48:05).

Na 16 km trati zvítězil Petr Cimprich Nordic walking Olomouc (2:04:30), druhá skončila Andrea Šolcová (2:46:28) a bronz brala Lenka Venclová (2:47:17). I přes tropické teploty všech 70 účastníků dokončilo své závody a v cíli na ně čekalo občerstvení a pro vítěze pěkné ceny. Myslím si, že předseda Martin může být se svým týmem spokojen !!!