Domů » Český běh žen

Český běh žen

Ostrava – V sobotu jsme se s Natálkou a týmem BK Ludgeřovice postavily na start oblíbeného Českého běhu žen v Ostravě u Forum Nová Karolina. Tento běh je určen všem dívkám, ženám a dámám, kterým běh prostě dělá radost. Proto, jak se říká, vyhrává zde každá účastnice, a to doslova tím, že obdrží krásnou účastnickou medaili a tričko + další bonusy. Každopádně my holky z BK Ludgeřovice jsme měly cíl jasný, a to potěšit našeho předsedu a zazářit na bedně, nejlépe na tom nejvyšším stupínku!

To se povedlo a navíc třetí rok po sobě, takže zlatý hattrick je tam! Letos byl opět náš tým trošku obměněn a reprezentovala nás Gabka Klemensová a Elen Šimonová, já a Lenka Quittová jsme již stálice tohoto týmu. O více než 12 minut jsme dohromady porazily tým Pomalé šípy Martiny Mazáčové, které tak skončily za námi na 2. místě. Náš druhý tým, jež reprezentovaly Peťa Kuchařová, Pavla Artimová, Natka Pěntková a Lucka Hojdyszová, se vešly do první desítky týmů. Takže předseda může být pyšný.

Týmový běh je určen pouze pro trasu 5 km, což je má oblíbená trať a letos se mi podařilo doběhnout si zde pro absolutní vítězství. Roky předtím jsem končila druhá, nejdříve za Janou Coufalovou a loni za Petrou Pastorovou. Tak letos to konečně vyšlo. Od začátku se běželo super, trasa značená, policisté korigovali dopravu a taky fandili. Jeden komentář policisty mě rozesmál: „Taková malá a je první!“ Když jsem dobíhala do cílové rovinky, tak jsem to pořádně napálila, rozpřáhla ruce a protínala cílovou pásku až za cílem, protože ji nestihli včas připravit, ale i tak to bylo krásné!

Pak doběhla za minutku po mně Elen, která mě stíhala celou dobu a až na posledním kilometru jsem se jí ztratila z dohledu a ona doběhla do cíle výběhovým koridorem, za což dostala od rozhodčích penalizaci 10 vteřin a posunula se až na 4. místo absolutně, ale v kategorii byla za mnou druhá. O třetí místo spolu soupeřily Lenka Quittová a Martina Mazáčová, nakonec o pouhé 2 vteřiny Lenka vyhrála a ve své kategorii je tak první. Po penalizaci pro Elen, tak skončila druhá absolutně. Gabku jsme v cíli vítali jako 13. absolutní ženu z celkem 445 žen, jež se účastnily běhu na 5 km a v kategorii brala 5. místo. Elen i Gabka běžely tento závod poprvé. Pak postupně dobíhaly i ostatní holky z BKL. Velká gratulace našim týmům.

Před startem 5 km trati jsem doprovázela Natálku na trati 2,6 km, která vedla do Husova sadu a zpět ke Karolině. Natálka vypálila od začátku na neskutečné tempo pod 4 minuty. První kilák měla dokonce 3:46 min/km, pak trochu docházely síly, ale držela se statečně až do konce. Od začátku se držela na čele, před sebou měla 3 ženy, tu jednu za obrátkou předběhla a držela si tak krásnou třetí pozici. Když se blížila cílová rovinka, tak ji jedna dívčina předběhla, no jo atletka ze Sokola Opava, a bylo vymalováno. Natálka ale nic nevzdala a jela na plné pecky až do cíle a obhájila tak 3. místo v kategorii žen do 34 let jako jedna z nejmladších účastnic tohoto závodu. Obrovská gratulace!

Natálie Kašná

Po celý den byl přichystán doprovodný program pro děti i dospělé, hudba a vše včetně vyhlašování vítězek moderovali Kuba Kohák a Michal Dusík. Jako každý rok nemohla chybět fotka s těmito pány.