Domů » Běh 17. listopadu

Běh 17. listopadu

Ostrava – Ani zamračené a chladné počasí dnes ve sváteční den neodradilo 132 běžců a běžkyň, aby se zúčastnili posledního závodu ze série Hrabovských běhů, a to Běhu 17. listopadu na 10 km, který je zařazen jak do Moravskoslezského běžeckého poháru, tak do Hrabovského běžeckého poháru. 

Před desátou hodinou se tak pomalu začalo plnit náměstíčko v Hrabové závodníky, kteří netrpělivě očekávali start tohoto rychlého a rovinatého závodu vedoucího obcí a okolo řeky Ostravice, kde je otočka a stejnou trasou nazpět do prostoru startu, který vybízí svým profilem k osobákům. 

V deset hodin tak pan starosta Hrabové svým výstřelem ze startovní pistole poslal na trať všechny příznivce běhu. Hned od začátku šel do vedení Vítkovický tandem Martin Ručka a Petr Muras, kteří běželi po celou dobu spolu, a to až do konce, kde proťali společně cílovou pásku v čase 34:05 a měli jsme dva vítěze, kteří zaostali jen 5 s za traťovým rekordem. 

Pro třetí místo si doběhl jejich bývalý oddílový kolega Patrik Pastor MK Seitl Ostrava (34:40). Jediným mužem na trati za BKL byl Michael Kašný (46:22), pro kterého to byla premiéra na této trati a obsadil 18. místo v kategorii. To mezi ženami byla jasnou favoritkou Eva Filipiová AK Olymp Brno (38:47) a svou roli potvrdila a zvítězila před druhou Magdou Drastichovou MK Seitl Ostrava (39:23). Bronz tak zůstal na Market Kašnou BK Ludgeřovice (40:57). Po skončení závodu si všichni pochutnali na koláčích a horkém čaji, který přišel dnes vhod. 

Poté se konalo vyhlášení vítězů napříč všemi kategoriemi, pro které byly připraveny pěkné ceny, a zároveň se vyhlašovali medailisté ukončeného Hrabovského běžeckého poháru, kteří navíc obdrželi krásné poháry pro první tři muže a ženy. Pořadí muži: 1. Ondřej Dominik, 2. Marek Škapa, 3. Dan Šindelek všichni MK Seitl Ostrava. Pořadí ženy: 1. Magdaléna Drastichová MK Seitl Ostrava, 2. Markéta Kašná BK Ludgeřovice, 3. Iva Pachtová MK Seitl Ostrava.