— 2019 —
 

STUDÉNKA - Již 8. ročník závodu, který ve Studénce zavedl Jarda Kuncek. Bohužel již není mezi námi a účasti na tomto závodu si vždy připomeneme jeho památku. Po vydařeném loňském ročníku byl náš Radek Artim znovu na druhém místě.

BUDAPEŠŤ - Vasárnap Budapesten hagyományos félmaratont tartottak. Összesen 15 000 futó állt a rajtnál. A BK Ludgeřovice versenyzői nem hagyhatták ki. Összesen tíz ment a fővárosba.

HLUČÍN - Tradiční akce a jediná svého druhu v našem okolí je noční běh Hlučínem. Letos chyběli na startu některé esa předešlých ročníků, přesto byla účast slušná. Pro náš klub to byly žně, protože Alena Sobková vyhrála mezi ženami před naši Petrou Kuchařovou a v kategorii muži nad 50 let vybojoval Lubomír Bardaševský bronz.

Urban chalenge

24.08.2019

OSTRAVA - Díky Pavlovi jsme si s naší novou členkou Lucií Krupovou užily trochu adrenalinový závod na 5km. Byl to docela mazec v tom horku, startovaly jsme až 12 :45,ale stálo to za to!

JESENÍKY - je trailový závod, který vede z Ramzové přes Červenohorské sedlo až na sedlo Skřítek. Část této trasy jsem si běžecky užil již v loňském roce v rámci RockPoint Horské výzvy Jeseníky. Několikrát jsem část této trasy prošel s batohem na zádech. Co mě však zatím chybělo, je projít úsek mezi Jelení studánkou a Skřítkem. Jde se tedy na to....

OSTRAVA - Již čtvrtý ročník tohoto zajímavého závodu se konal na stadionu MK Seitl v Ostravě Martinově. Běžely se čtyři okruhy po 1250 metrech a po každém kole se vždy vypila malá desítka. Některým závodníkům to nedělalo očividně problém a tento závod si užily.

HORNÍ LOMNÁ - 20. ročník závodu, který je zařazen do Českého poháru běhů do vrchu. Na závodníky čeká trasa 5 000 m s převýšením 500 m. V letošním ročníku si tuto výzvu nenechalo ujít rekordní počet 274 běžců a běžkyň. Všichni dokončili.

TERCHOVÁ - 58 km, +4140 m - je horský ultramaraton, který borci běží (a já běho-jdu) po fatranské magistrále. Prakticky celá trasa vede po lesních a horských turistických chodnících. Sem tam se objeví nějaké žebříky či řetězy a prakticky vždy se běží jen nahoru nebo dolů. Cena tohoto zážitku? 50 EUR. Nejsem blázen do něčeho takového tolik...

PRAHA - "Buď na olympiádu pojede i Jungwirth, nebo nejedu." -Tímto odvážným gestem umožnil Emil Zátopek v roce 1952 odjet svému kolegovi Stanislavu Jungwirthovi, jehož otec byl politickým vězněm v Jáchymově, na OH v Helsinkách. Tím riskoval svou kariéru. Ve 4. ročníku O2 Pražské štafety předáváme pomyslnou štafetu a celý závod se ponese ve...

KRAVAŘE - Letos se konal již 37. ročník běhu zámeckým parkem v Kravařích. Stejně jako loni bylo obrovské horko, ale dali jsme do toho všechny naše síly a všichni ve zdraví doběhli do cíle. Nejlepší z našich byl Valda, mezi děvčaty si to na cílové čáře rozdala Petra s Alenou. Nakonec byla o tři vteřiny rychlejší Petra.

NIŽNÉ KAMENCE - Závod se jel ve Slovenském Camping Belá Nižné Kamence. Pravá bikerská psychiatrie. Pokud chceš na biku opravdu něco zažít - zapomeň na 2-hodinový pojezd po práci, zapomeň na nedělní výlet, zapomeň na maratón.

EDINBURGH - Skotsko - Maratonů se na světě běhá velká spousta. Většinou se stačí v předstihu registrovat a pak už jen pilně trénovat. Tohle však neplatí pro "velkou šestku" tzv. World marathon majors. Dva z těchto závodů jsou v Evropě (Berlín a Londýn). Registrace je i zde prvním krokem. Nejedná se o registraci k závodu, ale o registraci...

BESKYDY - Perun Skymarathon je horský běh vedoucí krásnou krajinou slezských Beskyd o maratónské vzdálenosti 42,2km horizontálně a 3,25 km vertikálně. O tomhle závodě jsem slyšel ještě v dobách, kdy jsem neběhal. Nechápal jsem, že je něco takového vůbec možné. Po třech letech pobíhání vím, že v lidských silách je možné mnohem více. Bude ale v těch...