— 2018 —
 

OSTRAVA - Poslední závod roku 2018 nás zavedl do Hrabové. Rekordní účast, ale hlavně, jsme mohli znovu stát na startu s těmi nejlepšími, co atletika v běhu nabízí. Byly to dvě representantky Simona Vrzalová a Petra Pastorová.

LITULTOVICE - Někteří z nás se šli o vánočních svátcích vyběhnout, aby udrželi figuru a formu.

OSTRAVA - V předvánoční atmosféře se konal již 31. ročník Vánočního běhu v Bělském lese. Letos jsme měli možnost konfrontace s těmi nejlepšími běžci v regionu. Na startu byly dva vítězové předchozích ročníku Ludgeřovické patnáctky Martin Ocásek a Matouš Vrzala, kteří si to mezi sebou rozdali na trati.

OPAVA - Další závod, který byl zařazen do Prajzsko Opavské běžecké ligy. Tentokrát se běželo v Opavě na trase dlouhé 4 km. Mezi muži nad padesát let znovu kraloval náš Radomír Březina.

RYBOST CUP

12.12.2018

Máme za sebou, již 11. ročník Polsko České tour nazvané RYBOST CUP. Název vznikl spojením dvou zakládajících měst. Tedy Polského Rybníka a České Ostravy. Celkem se běželo sedm závodů. Tři v Polském Rybníku, čtyři v České Republice v Ostravě, Chuchelné a dva v Ludgeřovicích. Těchto sedmi závodu zúčastnilo 662 běžců, podmínku závodit minimálně na...

CHEMNITZ - Po mnoha nejrůznějších bězích (silnici a krosech - 5-21,km,)se nechal opět zlákat soutěžit v hale a to hned v Německu. V Chemnitzu proběhl už 23.ročnik halového závodu veteránu.(od 30 až ...let) Zkusím 1000 a 3000 m. Mezera mezi oběma běhy 2.5 h snad se dám do hromady. Bere mě tréma ! Už je čas - hoďka do...

LUDGEŘOVICE - Už se pomalu stává pravidlem, že druhá listopadová sobota patří Ludgeřovickému krosu, tedy běžeckému závodu na 10km. Jak už název napovídá, jedná se o terénní běh cestou necestou, polem ne polem, který je místy okořeněn několika překážkami v podobě padlých stromů.

FRÝDEK - MÍSTEK - Závod, který nezklame jak perfektně zorganizován a proto se sem každým rokem vracíme. Na letošní ročník se postavilo 11 našich borců na startovní čáru a znovu se přepisovali klubové tabulky.

Drážďany

21.10.2018

DRÁŽĎANY - Německé město, ležící na řece Labi, bylo další naší zastávkou, kde jsme mohli zúročit naše tréninkové úsilí a posunout naše osobní rekordy o kus dál. V sobotu 21. října ráno jsme přes polskou dálnici vyrazili do Německa. Po jedné zastávce na oběd jsme po šesti hodinách byli na místě. V kongresovém centru jsme si vyzvedli startovní čísla,...

TŘEBOŇ - V tomto městě se běží rychlý maraton v přírodě. 95 % trasy vede lesem, mezi rybníky a loukami CHKO Třeboňsko, přesto má minimální převýšení. Hladký asfalt většinu cesty spolu s plochým profilem vybízí k zaběhnutí skvělého času. Tak tohle všechno bylo v jarní upoutávce na podzimní běh. Jak zpívá Žlutý pes ..."zdál se to bejt docela dobrej...

LITOVEL - Letošní Free Litovel Bobr cup proběhl v nádherném počasí. Ranní prezentace s převzetím st.čísel a čipů včetně "ohlodaného bobrového koliku"-bez něhož nelze závod dokončit proběhlo v klidu a pohodě. Pak převlečení, rozklus a hurá na start 15km běžecké části. Areálem zněla z pódia rocková muzika a poslední minuta ve znamení už legendární...

V běžecké sezoně je mnoho komerčních závodů, kde je mnohdy nesmyslně vysoké startovné a v podstatě pro nic a pak je pár takových akcí, kde ty peníze vložené do závodu mají smysl. A takovou akcí je Memoriál Michala Pětroše.

HRABYNĚ - Dnes jsme si akci vyzkoušeli v blátičku a s kapky deště, ale zvládli jsme to. Letos se na start postavilo 63 běžců a 10 dětí. Což je pro nás krásné číslo a my doufáme, že příští rok bude ještě hezčí. Veronika Bučkova celkově první místo a já třetí ve své věkové kategorii.

CHUCHELNÁ - Jeden z mích nejoblíbenějších závodu se jmenuje běh Chuchelnou a byl to již jubilejní 10. ročník. Na startu nás doprovázely kapky vody a možná odradilo některé závodníky se postavit na start. Trasa je rozmanitá mírné kopečky střídají seběhy, lesní cesty, travnaté úseky a částečně silnice.

Run Tour

01.09.2018

OSTRAVA - Jen mé malé příspěvky z posledních dvou víkendů. Týden zpět jsem byl v Opavě BREDAVCITY TRAIL. Trat vedená po břehu Opavice a kolem Stříbrného jezera. Otočka a zpět trasa byla příjemná, místy náročná. Zvládl jsem 9,6km a byl v cíli 13 (1 v kat.) v čase 38:55 Tento víkend jsem byl Run Tour v Dolní oblasti Vítkovic.