— 2017 —

OSTRAVA - Poslední závody letošního roku se konal v Hrabové a rychlý výstup na Lysou Horu. V Hrabové nezklamali Valda, Radek, Petra ani Pavla. Crazy závodu na Lysou se zúčastnily Martin a Monika.

OSTRAVA - ŠTĚPÁNSKÝ BĚH PORUBOU je ideální příležitost jak protáhnout tělo po vánočním obžérství. Jubilejní 40. ročník silničního běhu na 14 km - Štěpánský běh Porubou - uspořádala TJ Liga 100 Ostrava ve spolupráci se Sportovním a rekreačním zařízením města Ostravy SAREZA a TJ VOKD Poruba. Start závodu byl za krásného, příjemného počasí v 10 hodin...

RYBNIK - Po celoročním úsilí sklízeli členové našeho klubu vavříny na mezinárodním poli. V únoru jsme v Polském Rybníku začínali a přes závody konané během roku jak na Polské tak i na České straně hranice jsme se probojovali až na stupně vítězů. Ve věkové kategorii 50+ neměl náš Lubomír Bardaševský konkurenci a vyhrál ji.

OSTRAVA - V sobotu se běžely hned tři závody a byli borci, kteří zvládly hned všechny tři. Klobouk dolů před němi . Petra dokonce skončila na druhém místě mezi ženami. Ve večerním závodě super běželi Radomír a Valdemar. Všichni zúčastnění si nakonec odnesli krásné pamětní medaile.

Lysacup

25.11.2017

MALENOVICE - Rychlá a náročná etapa od Bezruče je brána jako časovka. Běžci startují postupně s časovým odstupem asi 30 vteřin. Vybíhám před Martinem po cca asi dvou minutách mně Martin dobíhá a už je přede mnou.

OSTRAVA - Díky státnímu svátku, který letos vyšel na pátek se závodilo tři dny. V pátek se v Hrabové běžela desítka, v sobotu Komeského sady běh proti rakovině a v neděli Lysacup. Někteří dokonce běželi dva závody Radek a Pavlína Artimovi, klobou dolů. Super výkon poprvé za náš klub podal Radek Březina na závodě v Hrabové celkové 10 místo a...

LUDGEŘOVICE - Hodnocení 2. ročníku je z mého pohledu velice pozitivní. Medaile a poháry jsou rozdány, je dobojováno. Velikou radost mi udělali někteří naši členové jako Vojta Plíhal, Monika Gemelová a Petra Kuchařová, kteří překonali asi sami sebe.

Hornická 10

04.11.2017

FRÝDEK - MÍSTEK - Za nádherného počasí, příjemné atmosféry a obrovského zájmu běžců proběhl 32.ročník Hornické desítky. K vidění byly nejen obrovské souboje a skvělé výkony ve všech kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé, ale hlavně úsměvy a pohoda u drtivé většiny běžců.

Silesia kros

21.10.2017

RADUŇ - V sobotu velmi slusnych 8 kusu behuchtive zvere na startu Silesia Krosu + doprovod :-)

KRAKOW - podzimní půlmaraton, který se běží královským městem Krakow z Tauron Arény podél řeky Visly pod hrad Wawel a zpět. Už v loňském roce, při půlmaratonu v Katowicích, se ukázalo, že poláci tyhle akce opravdu umí udělat, a to ve stylu "za málo peněz, hodně muziky"

OPAVA - Krásný závod dopručuji 10 Kč startovné čistý kros. Za málo peněz hodně muziky

ČELADNÁ - Velice náročný krosový závod po horách všechny hooodně bolel. Start na lyžařské sjezdovce byl prověrkou naši síly a vytrvalosti. Všichni jsme zklamali, nikdo nevyběhl pouze vyšel zrychleným přesunem. Další kopce nám ukázali, že silniční závody s těmi horskými se nedají srovnávat a časy pře dvě hodiny to jenom dokazují.

RunFest

24.09.2017

OSTRAVA - Chladné a deštivé počasí odstartovalo největší běžeckou akci, která se konala v Ostravě.

Podzimní běh

16.09.2017

HLUČÍN - Po prázdninách se nám znovu rozjíždí Prajzsko-opavská liga svým 4. ročníkem.Tentokrát budeme mít velké zastoupení a doufám , že na samém konci ročníku 2017/2018 budeme sklízet zasloužené vavříny.

OSTRAVA - již druhý ročník charitativního běhu v ostravské zoologické zahradě. Zároveň je to první závod, kdy se mi podařilo se probojovat na bednu. Až na to, že stupně vítězů nebyly k dispozici.

OSTRAVA - První prázdninový den byl velkou výzvou pro mnoho našich členů,kteří si chtěli vyzkoušet zda mají odvahu pokořit 10 metrovou stěnu.

VEŘOVICE - Za krásného slunečného počasí se na start závodu postavilo celkem 233 běžců. Krosový závod mě tři trasy 5,10 nebo 20 kilometrů. Start byl u fotbalového hřiště a pak už jenom hurá do kopce.Nejvyšší vrchol závodu byl rozhledna Velký Javorník potom prudký sešup dolů a zase znova.Závod byl velice fyzicky náročný a nakonec jsem naměřil...

OSTRAVA - Dnes se na naší škole uskutečnil T-Mobile Olympijský běh pro základní školy. Za krásného počasí proběhl závod v běhu na 600 metrů, kterého se zúčastnilo celkem 105 žáků prvních až osmých tříd naší školy. Žáci byli rozdělení do kategorií podle věku a pohlaví. Nejprve se na start postavila nejmladší kategorie žáků prvních a druhých tříd....